Poraz košarkaša Čelika u Trebinju

U utakmici 24. kola bh.Prvenstvo za košarkaše, sezona 2020/2021. košarkaši OKK Čelik bili su danas, 03.4.2021.godine, na gostovanju u Trebinju kod ekipe KK Leotar. Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu. Pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su domaći košarkaši Leotara. Konačan rezultat: KK Leotar – OKK Čelik 93:82  (22;18), (23:24), (26:18), (22:22); Sudije su bili Ivan Miličević, Vladimir Marić i Marijo Karadžić, a delegat Miljenko Matković.

Sastav ekipe Čelik, poeni, najviše skokova: Benjamin Bajramović, Haris Ćurevac 9, Haris Delalić 22, Meris Bečirović 1, Milivoje Božović 29 p- + 12 skokova, Dino Merdanović, Armin Avdibegović (cap) 2, Srđan Gavrić 5, Anes Podojak 5, Ranko Križanović 9, Namik Varupa. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);     U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović 29 i Haris Delalić 22 poena; Kod ekipe Leotar najefikasniji Stefan Mijović 24, Božo Đurasović 18, Dejan Šakotić 17, Nikola Đurasović 14 i Vladimir Aleksić 10 poena; Košarkaši Čelika, današnjim porazom u Trebinju, prekinuli su niz od tri uzastopne pobjede i nisu uspjeli da se revanširaju Trebinjcima za poraz u prvom dijelu prvenstva u Zenici od 75:78.

Tok utakmice: Kroz prvu četvrtinu domaći su stalno u vođstvu, a Čelik je uspio samo jednom da bude u vođstvu (12:13). Najveće vođstvo Leotara bilo je plus šest poena (12:6) i (19:13), a završilo je 22:18 za domaće. I u drugoj četvrtini domaći imaju malu prednost, samo sredinom četvrtine prednost je na strani Čelika (33:35), a na poluvremenu je 45:42 za Leotar, jer je drugu četvtinu dobio Čelik sa 23:24. U prvim minutama treće četvrtine Čelik ima prednost od dva do tri poena, ali u nastavku četvrtine domaća ekipa se konsoliduje i stvara prednost od 13 poena 71:58), a na kraju treće četvrtine je 71:60 za Leotar. Posljednja četvrtina je odigrana u egalu 22:22, a domaći su rutinski sačuvalu prednost stečenu u trećoj četvrtini, a završilo je 93:82 za Leotar. Ovo je osmi poraz košarkaša Čelika u tekućem prvenstvu, uz 14 pobjeda. U sljedećem 25. kolu košarkaši Čelika su domaćini ekipi Borca iz Banja Luke.