Poraz košarkaša Čelika u Trebinju

Poraz košarkaša Čelika u Trebinju- U utakmici 5. kola Liga 6 za prvaka BiH za košarkaše, sezona 2020/2021. košarkaši OKK Čelik bili su danas, 12.5..2021.godine, na gostovanju u Trebinju kod ekipe KK Leotar. Utakmica je odigrana u SD „Miloš Mrdić“ bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu.

Pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su domaći košarkaši Leotara.

Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama:

KK Leotar – OKK Čelik 87:73  (33:19), (19:21), (17:16), (18:17);

Sudije su bili Haris Bijedić Vladimir Marić i Hrvoje Čavar, a delegat Dragan Kralj.

Sastav ekipe OKK Čelik, poeni, najviše skokova:

Benjamin Bajramović 2, Anes Podojak 6, Haris Ćurevac 15, Haris Delalić 14, Milivoje Božović 17 p. +13 skokova, Armin Avdibegović (cap) 2, Srđan Gavrić 4, Ranko Križanović 4, Namik Varupa 3, Meris Bečirović 6. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović 17, Haris Ćurevac 15, i Haris Delalić 14 poena.

Kod ekipe Leotar najefikasniji Stefan Mijović 22, Nikola Đurasović 16 i Nemanja Milidragović 14 poena.

Košarkaši Čelika doživjeli su i drugi poraz u Ligi 6 za prvaka BiH, uz jednu pobjedu, a košarkaši Leotara su prekinuli su niz od tri uzastopna poraza u Ligi 6. Ovo je treća pobjeda Leotara nad Čelikom u ovoj sezoni.

Domaći košarkaši fenomenalno su odigrali prvu četvrtinu i u vođstvu su od prve minute. Prednost se stalno povećavala i do +14 poena, a četvrtina je  završila sa 33:19. Kod Leotara nezadrživi su bili Nikola Đurasović i Stefan Mijović sa po 11 poena, šut za tri poena bio je 6/6 u prvoj četvrtini za Leotar.

Košarkaši Leotara nastavljaju da boljom igrom i u drugoj četvtini, prednost ide i na + 20 poena (49:29) u 16.minuti. Čelik se „budi“ i do poluvremena smanjuje na minus 12 poena, 52:40. Mijović iz Leotara je postigao 20 poena u prvom poluvremenu, Leotar je postigao 8 trojki, a Čelik samo jednu za poluvrijeme.

Treća četvrtina je protekla u dosta izjednačenoj igri, Čelik se približio na minus 7 poena sredinom četvrtine (59:52), a na kraju tri četvrtine utakmice rezultat je 69:56 za Leotar.

U zadnjoj četvrtini domaći ponovo idu na + 20 poena (78:58) sredinom četvrtine, a do kraja utakmice Zeničani smanjuju na minus 14 poena, 87:73, što je i konačan rezultat ovog derbija.

Svi košarkaši iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe u današnjem meču, a svi Čelikovi igrači upisali su se u listu strijelaca.

Inače, košarkaši Čelika su Ligu 6 za prvaka otvorili porazom 83:66 u Širokom Brijegu, utakmica je iz 2.kola. Naredni duel Zeničanima je trebao biti protiv Sparsa, 05.5.- utakmica iz 3.kola, ali je odgođen zbog obaveza tima iz Sarajeva u ABA 2 ligi. Ranije je odgođena, do daljnjeg, utakmica Čelik – Igokea iz 1.kola zbog obaveza Igokee u ABA ligi. Prvu pobjedu u Ligi 6 Čelik je ostvario protekle subote nad ekipom Borca iz Banja Luke sa 78:66, utakmica iz 4.kola.