Poraz košarkaša Čelika u Širokom Brijegu

Poraz košarkaša Čelika u Širokom Brijegu – U utakmici 2. kola Lige 6 za prvaka BiH, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 02.5.2021. godine, na gostovanju u Širokom Brijegu kod ekipe HKK Široki. Klub s Pecare i za ovu utakmicu je pustio u prodaju 350 ulaznica za gledaoce, koji su imali priliku gledati utakmicu na tačno određenim mjestima u dvorani. Svi koji su bili u dvorani morali su sa sobom ponijeti i zaštitnu masku.

Pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su domaći košarkaši Širokog

Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama:

HKK Široki – OKK Čelik  83:66  (25:16), (12:25), (17:13), (29:10);

Sudije su bili Ademir Zurapović, Haris Bijedić, Ivan Miličević, a delegat Miljenko Matković.

Sastav ekipe Čelik, poeni, najviše skokova, asistencija:

Anes Podojak, Haris Ćurevac 17, Haris Delalić 16 p.+ 10 asistencija, Meris Bečirović, Milivoje Božović 15 p. +13 skokova, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cap), Srđan Gavrić 7, Ranko Križanović 9, Namik Varupa 2, Dino Merdanović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Haris Ćurevac 17, Haris Delalić 16 i Milivoje Božović 15 poena:

Kod ekipe Široki najefikasniji Lovro Buljević 21, Aaron Thomas 20 i Jure Zubac 13 poena.

Košarkaši Čelika, današnjim porazom u Širokom Brijegu, počeli su takmičenje u Ligi 6 za prvaka BiH.

Kroz prvu četvrtinu domaći su stalno u vođstvu, imaju prednost i 11 poena, a završilo je sa devet poena prednosti za Široki, 25:16.

Drugu četvrtinu bolje su odigrali Zeničani, koju su otvorili serijom od 0:11 i prelaze u vođstvo od 25:27. Imali su i osam poena prednosti (31:39), a do poluvremena je 37:41 za Čelik.

U trećoj červrtini ekipe se smjenjuju u vođstvu, četvrtinu dobija Široki sa 17:13 i rezultat nakon tri četvrtine utakmice je neriješen 54:54.

Posljednju četvrtinu gosti su dobili sa ubjedljivih 29:10 za konačnih 83:66 i prvi poraz Čelika u Ligi 6 za prvaka BiH.

U trećem kolu Lige 6 košarkaši Čelika su domaćini ekipi Spars iz Sarajeva.