Poraz košarkaša Čelika u Širokom Brijegu

U utakmici 6. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2021/2022, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 20.11.2021. godine u 17 sati, na gostovanju ekipi HKK Široki iz Širokog Brijega. Utakmica je odigrana u dvorani Pecara. Pobjedu u ovom meču ostvarili su domaći košarkaši Širokog.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

HKK Široki – OKK Čelik  95:81 (33:25), (18:25), (23:17), (21:14);

Sudije su bile Saša Babić, Nermin Nikšić i Namik Fočo, a delegat Medin Duškaj;

Sastav ekipe Čelika, poeni:

Haris Dedajić 6, Haris Ćurevac 9, Emir Čerkezović 8, Nedim Buza 21, Milivoje Božović (cap) 28, Benjamin Bajramović, Dino Merdanović, Anes Podojak 6, Nikola Martinović, Stefan Simanić 3; (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili kapiten Milivoje Božović sa 28, i Nedim Buza 21 poen;

Kod ekipe Široki najefikasniji su bili Josip Bilinovac i Luka Božić po 23, Mate Vučić 14 poena;

Čelik je doživio i četvrti gostujući poraz u bh. prvenstvu, uz jednu domaću pobjedu, a u jednom kolu su bili slobodni.

Od prve minute domaći vode, 7:0, 10:3, a onda nešto kasnije Čelik preokreće rezultat na 20:21. Domaći ponovo prelaze u vođsvo i idu na plus 10 poena (33:23), a na kraju četvrtine je 33:25 za Široki.

Drugu četvrtinu bolje je odigrao Čelik koju je otvorio serijom od 0:7, kasnije je bila i serija 0:8 i rezultat je 41:48 za Čelik. Uzvraćaju domaći serijom od 8:0 i sada je 49:48, a na poluvremenu 51:50 za Široki. Drugu četvrtinu Čelik je dobio sa 18:25.

U trećoj četvrtini domaći ponovo idu na plus 10 poena (68:58), a na kraju treće četvrtine je 74:67 za domaće. U prvim minutama zadnje četvrtine je plus 12 poena za domaće (81:69). Sada Čelik pravi seriju od 0:9 i samo je tri poena prednosti za domaće (81:78) na oko pet minuta do kraja utakmice.

Široki ponovo ide na plus 10 poena (91:81), da bi na samom kraju bila i najveća prednost na utakmici od plus 14 poena, 95:81, što je i konačan rezultat ove utakmice.

Iako su zabilježili poraz, košarkaši Čelika u oslabljenom sastavu otputovali su u Široki, (roster od 10 igrača), te su večeras na Pecari, dobro namučili iskusne i favorizirane domaćine da dođu do svoje pobjede.

Utakmica je većim dijelom bila izjednačena.

-Sve čestitke našim igračima na borbenosti i sretan povratak kući -, saopštili su iz OKK Čelik.

U sljedećem 7. kolu nakon, 15.-dnevne pauze, OKK Čelik je domaćin ekipi KK Leotar iz Trebinja.

Pauza u prvenstvu nastaje zbog utakmica reprezentacije BiH u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Indoneziji, Japanu i Filipinima 2023. godine.

Naime, košarkaška reprezentacija BiH nalazi se u grupi F kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, zajedno sa selekcijama Litvanije, Češke Republike i Bugarske.

Zmajevi će dočekati selekciju Češke Republike 26. novembra 2021.godine u Sarajevu, a tri dana kasnije gostovati Bugarskoj.