Nakon 15.-dnevne pauze zbog utakmica ženske reprezentacije, četvrtim kolom nastavljeno je prvenstvo BiH za košarkašice.

U utakmici 4. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice Čelika su bile danas, 20.11.2021. godine, domaćini ekipi ŽKK Jedinstvo Dženex iz Tuzle. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 200 gledalaca. Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Čelik.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Jedinstvo Dženex  70:65  (10:16), (24:15), (19:11), (17:23);

Utakmicu u Zenici su sudili Maid Lasetović, Dean Brestovec i Amer Bambur, delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Džejlana Indžić 4, Anida Čaušević, Emira Šehić,  Sajra Huskanović, Dalila Bilić 6, Emira Pašalić, Adna Omerdić 7, Ajla Selimović (cap) 31, Almedina Ahmić 6, Suana Bašić 6,  Arduana Delić 10, Marina Popović; (Trener Armel Mujaković);

Najefikasnije u domaćoj ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović sa 31 i Arduana Delić 10 poena;

Kod Jedinstva Dženex najefikasnije su bile Hopkins sa 29 i Kanita Smajić sa 10 poena;

Večeras u zeničkoj Areni viđena je dobra i prava prvenstvena utakmica između starih rivala Čelika i Jedinstva Dženex iz Tuzle. Zeničanke su bile bolje večeras i zasluženo su slavile. Ranije smo obavjestili da je zamjenjeno domaćinstvo u ovom susretu, pa je domaćin bila ekipa KŽK Čelik.

Prvu četvrtinu bolje su odigrale gostujuće košarkašice Jedinstva i stalno su imale vođstvo kroz ovu četvtinu, a na kraju prve četvrtine je 10:16 za Tuzlanke.

Drugu četvrinu su bolje odigrale domaće košarkašice Čelika i dobili su ovu četvrtinu sa 24:15, te se na poluvrijeme otišlo pri vođstvu Čelika od 34:31.

Kroz treću četvrtinu domaće povećavaju prednost i na kraju tri četvrtine utakmice je plus 11 poena za domaće (53:42). U zadnjoj četvrtini treneri su dali šansu igračicama sa manjom minutažom, domaće su zadržale vođstvo i rutinski priveli utakmicu kraju za konačnih 70:65 za Čelik.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile se priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

U narednom 5.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK RMU Banovići.