Poraz koji ne boli: Futsaleri BiH izgubili od Srbije u Zenici, ranije već osigurali Evropsko

Poraz koji ne boli: Futsaleri BiH izgubili od Srbije u Zenici, ranije već osigurali Evropsko- Futsal reprezentacija BiH nije uspjela kvalifikacije za Euro s maksimalnim učinkom.

U posljednjem kolu Srbija je u Zenici pobijedila bh. selekciju s 1:3. Svi golovi su viđeni u prvom poluvremenu.

Naš tim je postigao vodeći gol preko Sesara u 12. minuti, da bi 30-ak sekundi kasnije izjednačio Rakić.

U 14. minute, u rasponu od svega negakoliko minuti Srbija je otišla na +2 preko dvostrukog strijelca Pršića.

Nastavak dolonosi konstante pritiske izabranika Ive Kreze. I pored nekoliko prilika nisu uspjeli smanjiti rezultat.

Na drugoj strani Srbija se odlično branila te na kraju stigla do tri boda s kojom osigurala plasman u baraž na Euro.

Tako futsal reprezentacija BiH kvalifikacije završava sa 15 bodova i sigurno će imati šta za reći na Evropskom prvenstvu u Nizozemskoj od 19. januara do 6. februara.

Inače, u drugom meču ove grupe Rumunija je sa čak 9:1 pobijedila Sjevernu Makedoniju, ali zbog pobjede Srbije taj trijumf je Rumunima na kraju bio samo od pirove vrijednosti.

Autor: sportsport.ba