PORAZI JUNIORA I KADETA ČELIKA NA KAMBEROVIĆIMA.

KADETI: NK ČELIK – FK SARAJEVO 0:1; JUNIORI: NK ČELIK – FK SARAJEVO 0:2

Zenica, 19.april 2015.god.
IZVJEŠTAJ KADETI:
NK ČELIK – FK SARAJEVO 0:1
U utakmici 22. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2014/2015, danas u 12 sati, igrali
su kadeti NK Čelik i njihovi vršnjaci iz FK Sarajevo. Pobjedili su gosti iz Sarajeva.

REZULTAT: ČELIK – SARAJEVO 0:1 (0:0), strijelac za Sarajevo Rijad Sadiku u 43.minuti.

Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 10-tinjak gledalaca, po sunčanom, a prohladnom vremenu (+9*C). Glavni sudija je bio Soknić Zoran iz Istočnog Sarajeva.
Sastavi ekipa:
Kadeti Čelika: Trako, Ferizović (Mešinović), Pepić (Bajramović), Dedić, Dujmović, Šišić (Muhamed Brahim Brahni), Mašić, Jukić, Bajramović, Durmić i Lemeš.
Kadeti Sarajeva: Topolović, Pozder, Sadiku, Ragipović, Halavać, Škrijelj, Smajlagić (Agić), Bošnjak (Ćerimić), Šehić (Hadžić), Veladžić (Imamović) i Resić (Civić).

Kadeti Sarajeva u Zenicu su stigli kao favoriti, te su tu ulogu i opravdali. Pogodak odluke postogao je Rijad Sadiku, štoper tima sa Koševa, u 43.minuti utakmice.
Kadeti Sarajeva sa ovom pobjedom učvrstili se na prvom mjestu tabele Premijer lige kadeta BiH.
Kadeti Čelika, nakon 22. kola, imaju 11 pobjeda, 7 remija i 4 poraza (40 bodova) u prvenstvu Premijer omladinske lige BiH u nogometu.

NK ČELIK – FK SARAJEVO 0:2 (0:2)

Juniori Čelika, također su danas u 14 sati, igrali utakmicu iz 5. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2013/2014, protiv ekipe FK Sarajevo. I u ovoj utakmici pobjedili su gosti iz Sarajeva.

REZULTAT: ČELIK – SARAJEVO 0:2 (0:2); Strijelci za juniore Sarajeva: Anes Vazda u 10. i Nemanja Anđušić u 12.minuti prvog poluvremena.

I ova utakmica se igrala u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 100-tinjak gledalaca, po sunčanom, a prohladnom vremenu (+9*C).

Glavni sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo).

Juniori Čelika:Kutić, Hibović (od 46. Duraković), Sarajlić (od 85. Enes Čolić), Herić, Anes Čolić (od 80. Devedžić), Pašalić (od 46. Heco), Tarik Adilović, Hanan Adilović, Šabanović, Mehić (od 87. Odobašić), Duraković

Juniori Sarajeva:Sujić, Pedro, Zeljković, Kadušić, Herić, Burović (od 81. Osmanković), Alešević, Mujakić (od 55. Avdić), Vazda (od 85. Jezerkić), Tahiri, Anđušić (od 88. Čurt)

I juniori Sarajeva u Zenicu su došli sa ulogom favorita, a svoju ulogu favorita potvrdili su već u 10. i 12. minuti utakmice sa dva brza gola, kada su golove postigli Anes Vazda i Nemanja Anđušić. Sarajevo je bez problema iskontrolisalo ostatak utakmice i ovo je bio konačan rezultat utakmice (0:2 za juniore Sarajeva).

Juniori Čelika sada imaju 9 pobjeda, 3 remija i 10 poraza (30 bodova) u proteklih 22 kola prvenstva Premijer omladinske lige BiH u nogometu.