Poraz juniora Čelika u Premijer ligi u Sarajevu od Željezničara

Poraz juniora Čelika u Premijer ligi u Sarajevu od Željezničara – Uokviru 19.kola Premijer omladinske nogometne lige BiH, sezona 2018/2019, juniori NK Čelik bili su, danas 13.4.2019.godine, na gostovanju u Sarajevu kod svojih vršnjaka iz FK Željezničar.

Juniori Željezničara zabilježili su sigurnu pobjedu na pomoćnom stadionu Grbavica pred oko 50 gledalaca.

Rezultat:

JUNIORI U-19

FK Željezničar – NK Čelik  3:0 (2:0)

Strijelci za juniore Željezničara bili su Faris Zubanović u 10. i 43., te Alen Nuhanović u 89.minuti.

Sastav juniora NK Čelik:

Mustafa Ganibegović, Mateo Puđa (od 60. Nedim Ferhatović), Maid Horić, Amar Muslić, Harun Ibraković, Dženan Smajić, Selim Žuna (cap), Hasan Husejnović (od 87. Samid Smriko), Edvin Tufekčić (od 66. Eldar Čančar), Evhad Vardo (od 46. Asim Čolaković), Dino Hinović.  Još na klupi: Anes Čolaković, Samed Buro, Sanjin Subotić. (Glavni trener Oliver Vujica, predstavnik kluba Ivo Jelović).

Prvi gol na pomoćnom terenu stadiona Grbavica postignut je u 10. minuti kada je pogodio Zubanović.

Isti igrač je zatresao mrežu Čelika i u 43. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je još jedan gol u mreži gostiju iz Zenice. Pogodak u samom finišu utakmice, odnosno u 89. minuti za konačnih 3:0 postavio je Nuhanović.

„Za vrijeme odigravanja utakmice nije bilo incidenata. Gostujuća ekipa i službena lica dočekani i ispraćeni na fer i korektan način“ – kaže se u dijelu delegatskog izvještaja.

Juniori Čelika nakon 19.kola imaju tri pobjede, tri remija i 13 poraza 9 bodova (- 3 boda), posljednje mjesto na tabeli. Trenutno, na čelu tabele je ekipa Zrinjski sa 43 boda, ispred Željezničara sa 40 bodova.

U narednom 20.kolu juniori Čelika su domaćini ekipi FK Zvijezda 09 iz Etno sela Stanišići.