Poraz Čelika od Tuzla Cityja na Bilinom polju

Poraz Čelika od Tuzla Cityja na Bilinom polju – Bila je ovo generalna proba za oba tima pred start Premijer lige BiH za sedam dana i danas je pobjedu odnio tim iz Tuzle.

Prvih 25 minuta meča protiče u apsolutnoj ofanzivi Čelika. Pred oko 2.000 gledalaca domaći su krenuli žestoko i propuštaju nekoliko zaista odličnih šansi.

U 12. minuti je Nikolić šutirao glavom sa sedam metara preko gola Fejzića nakon ubacivanja Bevaba, da bi bek Čelika kreirao i tri minute kasnije šansu za Dedića, ali ovaj sa samo pet metara ne pogađa.

Novu sjajnu šansu Čelik propušta u 25. minuti. Salčinović je centrirao sa lijeve strane, Šišić u padu šutira glavom, ali Fejzić sjajno brani.

Potom se Tuzla City budi i nakon pola sata konačno prijeti golu Čelika. Crnkić je dobro pokušao, a Dujković je sjajno odbranio.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a u nastavku su gosti iz Tuzle bolji tim i uspjeli su da dođu do trijumfa.

Stojčev je prvi prijetio dobrim pokušajem u 47. minuti, ali Ružić se istakao na golu Zeničana.

Ipak, u 62. minuti golman domaćeg tima je matiran. Stojčev je ubacio iz kornera, Kostić sjajno skače i pogađa mrežu Čelika za prednost od 0:1.

Već u narednom napadu gosti su povećali prednost. Lijepo je pogodio Stjepanović za rezultat od 0:2.

Čelik do kraja pokušava doći barem do jednog gola. Stvorili su nekoliko dobrih šansi, posebno je opasan bio Dedić, ali se rezultat nije mijenjao i ostalo je 0:2 za Tuzla City.

Čelik sezonu počinje gostovanjem u Krupi, dok Tuzla City putuje u Široki Brijeg.