Video+foto: Pogledajte sve golove sa Bilinog – BIH-Estonija 5:0

Video+foto: Pogledajte sve golove sa Bilinog – BIH-Estonija 5:0 – BIH je večeras pobjedila Estoniju na prepunom Bilinom polju 5:0, u kvalifikacijama za SP u nogometu Rusija 2018.

Redom, golove su dali Emir Spahić, Edin Džeko (11m), u prvom poluvremenu, te Haris Medunjanin, Vedad Ibišević, te nakon prvog i peti, posljednji gol Emira Spahića u drugom poluvremenu.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras na „Bilinom polju“ u Zenici Estoniju sa 5:0 u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. Emir Spahić je donio prednost bh timu već u 7′. Nakon slobodnog udarca Lulić je vratio glavom loptu na peterac, a Ibiševićev pokušaj odbranio je golman Estonije Aksalu. Lopta se odbila do našeg defanzivca koji glavom pogađa mrežu Estonaca.

U 22′ dosuđen je kazneni udarac za BiH. Klavan je u svom šesnaestercu oborio Edina Džeku i sudija Zelenika iz Češke Republike je pokazao na bijelu tačku. Džeko je preuzeo odgovornost sa 11 metara i pogodio za 2:0. Naš kapiten je pogodak  posvetio gluhim osobama pokazujući na znakovnom jeziku: „Volim gluhe“.

Dobru priliku imao je i Vedad Ibišević u 27′, ali je njegov pokušaj sa ivice šesnaesterca otišao pored gola. Dvije minute poslije pokušao je i Džeko glavom nakon ubačaja Pjanića, a Aksalu je ovaj put bio dobro postavljen i lopta je završila u njegovim rukama.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Vedad Ibišević, ali je njegov šut sa deset metara odbranio estonski golman. Isti igrač je mogao do pogotka u 61′ kada je izašao sam pred protivničkog golmana i pogodio stativu.

Treći pogodak za Zmajeve postigao je Haris Medunjanin u 71′. Pjanić je izveo korner na dvadeset metara od gola Estonaca gdje je Medunjanin volej udarcem pogodio donji lijevi ugao Askaluovog gola.

Gol za 4:0 postigao je Vedad Ibišević glavom sa peterca nakon centaršuta debitanta u našem timu Danijela Milićevića.

Konačan rezultat postavljen je u u drugoj minuti sudijske nadoknade. Još jednom je Pjanić bio asistent nakon kornera, a loptu je u mrežu po drugi put poslao Emir Spahić.

Zmajevi kvalifikacije nastavljaju 7. oktobra kada će gostovati u Belgiji.

Pogledajte fotogaleriju, a onda i statistiku meča.

ŽUTI KARTONI
52′ 6 Ognjen VRANJEŠ
Ragnar KLAVAN
15 23′
Karol METS 18 39′
CRVENI KARTONI
I Z M J E N E
62′
6 Ognjen VRANJEŠ
Gert KAMS
20
46′
3 Ermin BIČAKČIĆ
Dmitri KRUGLOV
6
75′
19 Edin VIŠĆA
Sergei ZENJOV
10
71′
14 Danijel MILIČEVIĆ
Henri ANIER
8
81′
11 Edin DŽEKO (C)
Ilja ANTONOV
16
86′
18 Milan ĐURIĆ
Rauno SAPPINEN
11
G O L O V I
8′ 4 Emir SPAHIĆ
23′ 11 Edin DŽEKO
71′ 8 Haris MEDUNJANIN
83′ 9 Vedad IBISEVIĆ