Pobjede juniora NK Čelik i juniora OFK “ZSK 2013” u Omladinskoj ligi BiH

Pobjede juniora NK Čelik i juniora OFK “ZSK 2013” u Omladinskoj ligi BiH – U jedanaestom kolu Omladinske nogometne lige BiH, grupa „Centar B“, sezona 2019/2020, juniori NK Čelika i „ZSK –a 2013“ zabilježili su pobjede. Juniori Čelika gostovali su u Vitezu kod ekipe NK Vitez, dok su juniori ZSK-a bili domaćini ekipi FK Vitez iz Viteza-Rijeka.

Rezultati:

NK Vitez  – NK Čelik 0:2 (0:1)

(Glavni trener Čelika Senad Brkić, predstavnik kluba Ivo Jelović);

Strijelci za juniore Čelika bili su Faruk Piljug u 20′ i Evhad Vardo u 77′.

Crveni kartoni: Amir Mušinović u 49 i Faruk Piljug u 87′, dva žuta kartona (NK Čelik).

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Vitezu pred oko 30-ak gledalaca.

Nakon 11. kola na tabeli vode juniori Čelika sa 28 bodova i gol razlikom 43:4, drugoplasirana je ekipa NK Kiseljak. Na začelju tabele je NK TOŠK sa četiri boda.

OFK ZSK 2013 – FK Vitez 2:1 (0:1)

(Glavni trener ZSK-a Hasib Fetić, predstavnik kluba Jusuf Fazlić);

Strijelci: 0:1 Adis Zukan u 26′, 1:1 Velid Šehić u 66′ iz KU, 2:1 Velid Šehić u 69′.

Utakmica je odigrana na terenu Kamberovića polja u Zenici u prisustvu oko 70 gledalaca, po sunčanom vremenu, +24*C.

Mladi nogometaši ZSK-a su gubili sa 0:1 nakon prvog poluvremena. U drugom poluvremenu preokrenuli su rezultat za tri minute preko Velida Šehića, u 66′ iz jedanaesterca i u 69′ iz igre, za konačnih 2:1 i petu pobjedu u tekućem prvenstvu.

Juniori ZSK-a zauzimaju šesto mjesto na tabeli sa 16 bodova, pet pobjeda, jedan remi i tri poraza.

U narednom 12.kolu juniori NK Čelik su domaćini ekipi TOŠK-a, dok juniori OFK ZSK 2013 gostuje kod ekipe FK Borac u Jelahu.