Pobjeda rukometaša Čelika

RK Čelik - RK Bosna (V)

Pobjeda rukometaša Čelika – Premijer rukometna liga BiH, 11.kolo. RK ČELIK – RK BOSNA CENTROTRANS ; ARENA u Zenici; Početak: u 19 sati; Gledalaca: oko 100. Sudije su bili Hrstić Žarko i Primorac Dario, a kontrolor Alija Hasić.

U utakmici 11. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Bosna Centrotrans iz Visokog. Utakmica je završena  rezultatom 34:26 (16:11) za Čelik.

Sastavi ekipa, strijelci, odbrane golmana:

RK ČELIK: Polić, Dervenčić 1, Martić 1, Hamza Hadžić 1, Mehić 2, Memić 3, Mujanović 1, Kadić 11, Enes Sirčo (22 odbrane), Begagić 6, Bajramović 2, Birdahić 4, Begović, Duvnjak 2; (Trener Skopljak Senad);

RK BOSNA CENTROTRANS: Ismar Hadžić (12 odbrana), Spahić 2, Čabaravdić 2, Balta 3, Fidahić 2, Hrnjić 1, Hasečić, Pekić (2 odbrane), Semić, Imamagić 3, Limo 1, Buljina 1, Bečak 5, Sead Sirčo 2, Omanović 2, Skopljak; (Trener Zdenko Antović);

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić 11 i Aldin Begagić 6 golova;

Najviše golova za Bosnu postigao je Eldar Bečak, 5 golova;

Sedmerci za Čelik:2 (2); Sedmerci za Bosnu: 1 (3);

Isključenja: Čelik (6′); Bosna (2′);

Rukometaši Čelika su u Areni Zenica rutinski i zasluženo pobjedili podmlađenu ekipu visočke Bosne sa 8 golova razlike (34:26). Pobjeda domaćih nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku. Cijelu utakmicu domaći su imali vođstvo, a gosti su samo na početku utakmice tri puta uspjeli da izjednače (1:1), (3:3) i (4:4).

U prvom poluvremenu najveća prednost Čelika iznosila je u dva navrata po 6 golova (12:6) i (16:10). Na odmor se otišlo pri rezultatu 16:11 za domaće. I u drugom poluvremenu nastavlja se sigurna igra Čelika, koju je sa fenomenalnim odbranama pomagao Čelikov mladi golman, Enes Sirčo. Prednost se povećava i do + 9 golova u četiri  navrata (29:20 u 51.minuti), (30:21), (32:23) i (33:24) za konačnih 34:26.

Za igrača utakmice proglašen je mladi golman Čelika Enes Sirčo, koji je imao 22 odbrane, među kojima su i dva odbranjena sedmerca. Čeliku je ovo šesta pobjeda u jedanaest odigranih kola Premijer lige, dok je visočkoj Bosni Centrotrans  ovo peti poraz u 10 odigranih utakmica.

U dvanaestom kolu ekipa RK Čelik ide u goste Derventi.