Pobjeda košarkašica Čelika u Zagrebu

Košarkašice Čelika sa trenerima na kraju utakmice - uvodna
Košarkašice Čelika sa trenerima na kraju utakmice

Pobjeda košarkašica Čelika u Zagrebu (+19 ) – Šesto kolo Međunarodne regionalne lige. ŽKK Trešnjevka 2009 – KŽK Čelik 56:75
U 6. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), grupa „B“, za sezonu 2015/2016, košarkašice Čelika gostovale su u Zagrebu kod ekipe Trešnjevka 2009 Pobjedila je ekipa Čelika. REZULTAT: ŽKK TREŠNJEVKA 2009 – KŽK ČELIK 56:75 (14:22), (9:16), (13:20), (20:17);

Početak u 20 sati; Dvorana: Dom sportova; Gledalaca: 50 ; Sudije: Lovšin, Zupančić i Grbić, delegat Erak;

Sastav KŽK Čelik: Gagić Zvjezdana 5, Ćorović Anida 1, Mitrašinović Anđelika 2, Kovačević Nedžla 8, Kalušić Aida 10, Zeljković Milica, Heljić Sara, Popović Nataša 10, Kapor Tamara 18, Iriškić Aldijana 21.
(Trener Slobodan Kecman, pomoćnik Eldar Durmić);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Aldijana Iriškić (21), Tamara Kapor (18), Nataša Popović ( 10 poena + 18 skokova).
Kod Trešnjevke 2009 najefikasnije: L.Packovski (18), A.Kelava (11) poena.
U prvoj dionici domaće imaju samo početno vođstvo od 4:1 i nakon toga košarkašice Čelika prelaze u vođstvo i do + 10 poena (8:18 i (10:20). Na kraju prve dionice vođstvo gošći je + 8 poena (14:22).
Trojkom Tamare Kapor počinje druga dionica za rezultat 14:25, a u finišu ove dionice je i + 14 poena za Čelik (21:35). Do kraja druge dionice je + 15 poena za Čelik (23:38). Drugu dionicu košarkašice Čelika su dobile sa 9:16. U prvom poluvremenu strijelci za Čelik bile su: Tamara Kapor 11, Aldijana Iriškić 9 i Nataša Popović 8 poena + 7 skokova.
Povečanje prednosti Čelika nastavljeno je i u trećoj dionici, koje je išlo i do + 24 poena u 26 minuti (27:51). Na kraju treće dionice je + 22 poena za Zeničanke (36:58). Treću dionicu Čelik je dobio sa 13:20.
U zadnjoj dionici vođena je ravnopravna borba, a trener Čelika Slobodan Kecman u zadnjim minutama dao je šansu da zaigraju i mlade nade Čelika, Sara Heljić i Milica Zeljković. Zadnju dionicu dobile su domaće sa 20:17, ali je konačan rezultat + 19 poena za Čelik (56:75).
U narednom kolu košarkašice Čelika su slobodne.