Pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad ekipom Mladi Krajišnik

U utakmici 15. kola bh. košarkaške Lige 12 za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su bile večeras, 11.02.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK Mladi Krajišnik iz Banja Luke.

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 20 sati, pred oko 200 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i gošći iz Banja Luke, starih rivala, zasluženu pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom–ŽKK Mladi Krajišnik  84:65 (23:14), (21:17), (15:15), (25:19);

Glavni sudija Ernad Karović, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Faris Džampo, delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika, strijelci:

Amna Isaković (cap) 13, Sanja Radulović 7, Marina Ristić 1, Ajla Selimović 22, Marija Stojiljković 13, Ema Mačkić 11, Dalila Bilić, Emana Pašalić 2, Nejra Agić, Zerina Kadić 4, Berina Mustafica 11. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Dvocifrene u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 22, Marija Stojiljković i Amna Isaković po 13, Ema Mačkić i Berina Mustafica po 11 poena.

Kod ekipe Mladi Krajišnik najefikasnije Jovana Lukić, Marija Starčrvić i Milica Sirovina po 15 poena.

Sigurna igra košarkašica domaćeg Čelika kroz 1.četvrtinu i gotovo stalno vođstvo od 0:2 do 8:2, a poslije je bilo 19:11, 21:14, a četvrtina je završila sa 23:14 za Čelik.

Kroz 2.četvrtinu nešto izjednačenija utakmica u pogledu rezultata. Ova četvrtina je završila sa 21:17, pa je na poluvremenu 44:31 za Čelik

Treće četvrtina je bila rezultatski potpuno izjednačena, 15:15, pa je razlika sa poluvremena ostala ista, plus 13 poena, odnosno na kraju treće četvrtine je 59:46 za Čelik.

U posljednjoj četvrtini domaće košarkašice su održavale vođstvo i u finišu ga i povečela na plus 19 poena za konačnih i potpuno zasluženih 84:65.

Nakon večerašnje  pobjede Čelik je na omjeru od 12 pobjeda i 3 poraza, 27 bodova.

U narednom 16.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi ŽKK „Zrinjski 2010“ iz Mostara.

Rezultati 15.kola (4. kolo drugog dijela prvenstva)