Pobjeda košarkaša OKK Čelik protiv ekipe Promo D.Vakuf u derbiju kola

Pobjeda košarkaša OKK Čelik protiv ekipe Promo D.Vakuf u derbiju kola – Košarkaši Čelika, uokviru 15.kola A1 Lige (četvrto kolo drugog dijela prvenstva), bili su domaćini ekipi KK Promo iz Donjeg Vakufa. Utakmica je odigrana na „C“ terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 350 gledalaca. Ova utakmica nosila je epitet derbija kola, te pored takmičarskog značaja bila je i humanitarnog karaktera. Naime sav prihod od prodanih ulaznica u ovoj utakmici, donirat će se našem sugrađaninu i košarkašu Slavenu Pojavniku – Cici.

Zasluženu pobjedu u derbiju kola ostvarila je domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: OKK Čelik – KK Promo D.Vakuf  78:63 (15:16), (22:11), (20:15), (21:21);

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 18, Bambur 24 p.+ 13 skokova, Gak, Mešinović 11 p. + 13 skokova, Keso 10, Fajković 2, Podojak 7, Porča 4, Varupa, Begić 2, Karalić. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Adi Bambur 24, Armin Avdibegović 18, Ernes Mešinović 11, Mirza Keso 10 poena;

Najviše koševa za Promo postigli su: Ranko Križanović 25 p.+ 12 skokova, Alija Pirić 11poena;

Sudije su bile Seid Nožinović, Jasenko Avdagić i Damir Efendić, a delegat Mladen Marjanović (Zenica).

U prvoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu u dosta „tvrdoj“ utakmici. Završilo je sa minaimalnih 15:16 za goste. Drugu četvrtinu domaći su odigrali puno bolje na krilima Adija Bambura i kapitena Armina Avdibegovića i ova četvrtina završena je 22:11 za Čelik, a na poluvrijeme se otišli sa +10 poena za domaće (37:27).

I u trećoj četvrtini domaći nastavljaju sa boljom igrom i na kraju tri četvrtine utakmice je +15 za Čelik (57:42). Na početku zadnje četvrtine gosti su malo „zaprijetili“ i smanjili zaostatak na -7 poena (59:52). Domaći se konsoliduju i utakmicu privode kraju za sigurnu i zasluženu pobjedu od +15 poena prednosti (78:63).

Double-double učinak kod Čelika imali su Adi Bambur, 24 poena +13 skokova i Ernes Mešinović 11 poena i 13 skokova. Kod Proma double-double učinak imao je kapiten Ranko Križanović, 25 poena i 12 skokova.

Ovo je velika pobjeda podmlađene i oslabljene ekipe Čelika nad vrlodobrom ekipom Proma.

Nakon 15. kola Čelik je na omjeru 8 pobjeda i pet poraza, 21 bod.

U narednom, šesnaestom kolu (peto kolo drugog dijela prvenstva) ekipa OKK Čelik gostuje u Jablanici kod ekipe KK Turbina.