Dana 02.06.2026.godine i 03.06.2026.godine u hotelu „Zenica“ za uposlenike Kantonalnog tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona održan je seminar „Rodna (ne) ravnopravnost-predrasude i stereotipi“ u realizaciji Centra ženskih prava Zenica.
U sklopu seminara učesnici su od strane organizatora Centar ženskih prava Zenica, upoznati o uticaju ličnog stava na donošenje odluka u predmetima rodno zasnovanog nasilja, važnosti primjene holističkog pristupa u predmetima rodno zasnovanog nasilja, te o diskriminaciji i općim društvenim stereotipima u predmetima rodno zasnovanog nasilja.
Također, kroz tok seminara uposlenici KT ZDK upoznati su o percepciji rodnih i spolnih uloga, rodnoj (ne) ravnopravnosti, predrasudama i stereotipima, ali i o pravu na jednak pristup pravdi.
Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona se zahvaljuje Centru ženskih prava Zenica na organiziranom seminaru i uloženom trudu u podizanju svijesti o rodnoj ravnopravnosti.
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010






