Pobjeda košarkaša OKK Čelik nad Konjicom

Košarkaši Čelika, uokviru 22.kola A1 Lige bili su domaćini ekipi KK Konjic. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 350 gledalaca. Ovo je bila zadnja utakmica Čelika u ligaškom dijelu tamičenja u A1 ligi u protekloj sezoni.

Pobjedu je ostvarila domaća ekipa Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Konjic  69:56 (13:14), (15:19), (18:19), (23:4);

Sudije su bile Faruk Ališehović, Nermin Sejdinović, Ahmet Muminović, delegat Miroslav Kovačević.

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 19, Halilović, Gak 16, Mešinović 12 poena + 14 skokova, Keso 8, Fajković 1,  Podojak 9, Porča 4, Omić, Karalić. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 19, Muhamed Gak 16, Ernes Mešinović 12 poena +14 skokova.

Najviše koševa za Konjic postigli su: Kerim Dragolj 16, te Feđa Vuleta i Ermin Herić po 15 poena.

U prve tri dionice utakmice gosti su bili u stalnom vođstvu, najviše +10 poena sredinom druge dionice (16:26). Čelik je imao samo dva puta minimalno vođstvo u prvim minutama utakmice (5:4) i (8:7).

Napoluvremenu je bilo 28:33, a nakon tri četvrtine utakmice 46:52 z a goste iz Konjica.

U prvim minutama zadnje dionice Čelik uspjeva da u potpunosti preokrene rezultat i poveća ga, do kraja utakmice, na + 13 poena za konačnih 69:56. Zadnju dionicu Zeničani su dobili sa 23:4.

Trojke u zadnjoj dionici postigli su Gak 2x, Keso 2x, te Avdibegović jednu trojku. Ističemo dobro skakački dan  Ernesa Mešinovića, koji je sa 14 skokova bio najbolji na utakmici u tom segmentu igre.

Košarkaši Čelika su ostvarili bilans od 13 pobjeda i 7 poraza, 33 boda u proteklom ligaškom dijelu prvenstva. Sada slijedi Play off za prvaka A1 lige u kojem učestvuje i mlada ekipa OKK Čelik.

Parovi  i rezultati završenih utakmica, do zaključenja pisanja ovog izvještaja 22.kola, zadnje kolo ligaškog dijela takmičenja, 14./15.4.2018.:

Čelik – Konjic 69:56

Turbina – Iskra 98:80