Pobjeda košarkaša Čelika u derbiju protiv Bosne Royal u zeničkoj Areni na krilima Milivoja Božovića

U utakmici 5. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2021/2022, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 13.11.2021.godine u 17 sati, domaćini ekipi KK Bosna Royal iz Sarajeva. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Zasluženu pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su domaći košarkaši Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK Čelik – KK Bosna Royal  93:87 (23:12), (20:32), (23:20), (27:23);

Sudije su bile Goran Stojančević, Seid Nožinović i Jasenko Avdagić, a delegat Darko Frganja;

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Anes Podojak 7, Haris Ćurevac 22, Stefan Simanić 2, Nedim Buza 22, Milivoje Božović (cap) 22 poena + 21 skok, Kristijan Tomić, Benjamin Bajramović, Dino Merdanović, Haris Dedajić 11, Ranko Križanović, Emir Čerkezović 7, Nikola Martinović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović, Haris Ćurevac i Nedim Buza sa po 22 poena, te Haris Dedajić sa 11 poena.

Kod ekipe Bosna Royal najefikasniji su bili Enis Memić sa 26, Luka Bulashvili 24 i Ognjen Micović 15 p.;

Čelik je pobjedio Bosnu Royal sa 93:87 nakon tri uzastopna gostujuća poraza i ovo je prva pobjeda košarkaša Čelika u ovom prvenstvu, a slobodni su bili u 4.kolu.

Čelik otvara utakmicu serijom od 6:0, a od rezultata 8:8 domaći prave seriju od 11:0 za rezultat 19:8.

Na kraju prve četvrtine je 11 poena prednosti za domaće, 23:12.

Drugu četvrtinu bolje su odigrali gostujući košarkaši Bosne Royal, dobili je sa 20:32 i u samom finišu prelaze u prvo vođstvo na utakmici, 43:44, što je rezultat nakon dvije četvrtine.

Treću četvrtinu domaći otvaraju serijom od 8:0 i rezultat je 51:46. Pred kraj treće četvrtine ekipe se smjenjuju u vođstvu, a rezultat treće četvrtine je 23:20, odnosno 66:64 za Čelik nakon tri četvrtine utakmice.

Posljednju četvrtinu Čelik otvara sjajno, te serijom 12:0 odlazi na 78:64.

U posljednjoj četvrtini domaći ostvaruju vođstvo i od plus 15 poena (83:68) na oko 5,5 minuta do kraja utakmice i ovo je bila najveća prednost na utakmici. U narednim minutama dolazi do opuštanja u domaćoj ekipi i gosti smanjuju na četiri poena zaostatka na 46 sekundi do kraja (88:84). Uslijedila je završnica sa slobodnim bacanjima i domaći su uspjeli sačuvati stečenu prednost za konačnih i zasluženih 93:87.

Najbolji pojedinac u večerašnjoj utakmici bio je Milivoje Božović, kapiten i veteran u dresu Čelika, maestralan, sa double-double učinkom od 22 poena i 21 skokom, te indeksom korisnosti od 37.

U sljedećem 6. kolu košarkaši Čelika gostuju ekipi HKK Široki.