Pobjeda košarkaša Čelika nad Sparsima

„LIGA 12“- SEZONA 2014/2015 – 20.KOLO. VELIKA POBJEDA OKK ČELIK U ARENI. OKK ČELIK – OKK SPARS 76:54 – Igrano u Areni Zenica. Početak u 20:00 sati. Gledalaca oko 700; Sudije: Ademir Zurapović, Damir Kunosić i Nermin Kasumović (svi iz Tuzle), delegat Medin Duškaj (Sarajevo);

Uokviru 20. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi OKK Spars iz Sarajeva, lideru na tabeli. Veliku pobjedu zabilježila je domaća ekipa Čelika, u borbi za opstanak u Ligi 12 BiH.

REZULTAT: OKK ČELIK – OKK SPAS 76:54 (17:9), (18:19), (24:12), (17:14);

Sastavi ekipa i postignuti poeni:
OKK Čelik: I. Durmo, I. Opačak 22, A. Avdibegović 10, S. Damjanović 4, A. Dedić 17, D. Hodžić 17, E. Durmić, M. Begagić, A. Hadžić, H. Genjac, I. Božić 6. (Trener Ahmed Muminović, pom.trener Kenan Kaknjo);

OKK Spars: Zahiragić, Nikolić 7, Atić 2, Bulić 2, Ner. Buza 1, Ned. Buza 8, Bašić, Glogovac 14, Josipović 15, Đurasović 5, Gegić, Šalić. (Trener Marko Trbić);

Večerašnja utakmica imala je rezultatski značaj samo za domaću ekipu, s obzirom da su Sparsi već osigurali prvo mjesto na tabeli, dok je Čelik večeras hvatao posljednju slamku spasa, jer bi Zeničani porazom večeras ispali u A1 ligu.
Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri, koš za koš. Ipak, kako je odmicalo vrijeme, tako je bila i sve primjetnija želja domaće ekipe da dođe do trijumfa. Kod rezultata 10:7, Čelik je ušao u odličnu seriju od 7:0, pa je pred kraj prve četvrtine poveo sa visokih 10 poena razlike (17:7). Do kraja četvrtine gosti su samo minimalno smanjili vodstvo Čelika, pa se na malu pauzu otišlo sa vođstvom domaće ekipe od 17:9.
Sparsi su nakon jako loše prve četvrtine, vezali 9 poena na početku druge sa 2 sa kraja prve i serijom su od ukupnih 11:0 došli do vodstva od 18:17. Čelik je u tom dijelu utakmice bio neprepoznatljiv. Izgledalo je tada da će Sparsi ponoviti scenario kakav su priređivali u većini utakmica od početka sezone, no domaći su imali drugačije planove. Čelik je smogao snagu da značajno podigne svoj nivo igre, pa je domaća ekipa do poluvremena gotovo u potpunosti vratila prednost koju je ostvarila u prvoj četvrtini. Tako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 35:28 za Čelik.
Fanatična borbenost domaće ekipe najbolje je oslikana u trećoj četvrtini, u kojoj je Čelik potpuno razbio Sparse (24:12). Domaći su pokazali nevjerovatnu želju koja im je tokom sezone nedostajala, pa su kod rezultata 45:37 ušli u sjajnu seriju od 9:0, kojom su došli do vodstva od 54:37 i praktično su tada riješili meč. Do kraja ovog dijela igre, vodstvo se Čelika još dodatno povećalo i na kraju treće četvrtine rezultat je 59:40 za domaće.
I posljednja četvrtina pripala je domaćoj ekipi, jer Sparsi nisu pokazali pretjerano puno želje za povratkom u meč, dok Čelik s druge strane ništa nije prepustio slučaju. Strpljivom i staloženom igrom Zeničani su susret priveli kraju i slavili su pobjedu sa konačnih 76:54.
Najbolji u redovima Čelika bio je Ivan Opačak sa 22 poena i 4 skoka, dok su Dedić i Hodžić ubacili po 17 poena. Obojica su zabilježili i po 7 skokova, a Hodžić je imao 4 asistencije, dok je Hodžić zabilježio dvije.
Najefikasniji u redovima Sparsa večeras su bili Igor Josipović i Stefan Glogovac. Josipović je meč okončao sa 15 poena i 5 skokova, dok je Glogovac ubacio 14 poena uz 3 skoka.

Ovo je 6. pobjeda OKK Čelik u Ligi 12, koji sada ima skor od 6 pobjeda i 14 poraza.
U 21. kolu OKK Čelik gostuje kod ekipe Sloboda iz Tuzle.

U preostala dva kola do kraja ligaškog dijela takmičenja Čelik je domaćin Bosni Royal u zadnjem 22.kolu, dok gostuje kod ekipe Sloboda iz Tuzle u 21.kolu.