Foto. Košarkašice Čelika pobjednice Kupa BIH

KOŠARKAŠICE ČELIKA POBJEDNICE KUPA BiH. FINALE KUPA BiH ZA ŽENE, SEZONA 2014/2015. ŽKK JEDINSTVO BHT – KŽK ČELIK 72:76 – TUZLA, Dvorana Mejdan. Početak u 17 sati; Gledalaca oko 400. Sudije: Jasmina Biščević-Tokić, Mila Čavara i Jelena Dejanović; Domaćin finalnog turnira Kupa BiH za žene bilo je ŽKK Jedinstvo BH Telekom iz Tuzle.

U finalnoj utakmici Kupa BiH u košarci za žene, koje su igrano u Tuzli, igrali su: ŽKK Jedinstvo BHT (Tuzla) – KŽK Čelik 72:76 (14:10), (25:31), (18:17), (15:18).  Najefikasnije kod Čelika: Nataša Popović (double-double učinak 22 poena + 11 skokova), te Aida Kalušić i Aldijana Iriškić po 15 poena; Najefikasnije kod Jedinstva: Amela Alagić 24 i Melisa Brčaninović 20 poena;

45 A. IRIŠKIĆ 15 2 8

(Trener Slobodan Kecman, pomoćni treneri: Amra Mehmedić i Almir Šišić)
U prvoj dionici domaće imaju stalno vođstvo, a najveće +7 poena (11:4). Ova dionica završava 14:10.
Na početku druge dionice domaće imaju dva puta po +8 poena (20:12) i (22:14), ali do kraja četvrtine Čelik prelazi u vođstvo, koje je sačuvao do odmora (39:41). Ovu dionicu odlično je odigrala Aldijana Iriškić u kojoj je postigla dvije trojke i ukupno 13 poena. Čelik je dobio drugu dionicu sa 25:31.
Treću dionicu bolje otvaraju domaće košarkašice, koje ponovo idu na +8 poena (57:49. No u finišu ove dionice Zeničanke prave seriju od 9:0 i prelaze u vođstvo od 57:58 na kraju treće dionice.
U zadnjoj dionici Čelik je stalno održavao prednost, a najveća je bila +7 poena (65:72) na 3,30 minuta do kraja utakmice. Ovo je bila i najveća prednost Čelika na utakmici. Do kraja utakmice domaće prilaze na -2 poena (72:74) na 1,19 minuta do kraja. Nataša Popović postiže još dva poena iz slobodnih bacanja za konačnih 72:76 za Čelik. Sve u svemu zaslužena pobjeda košarkašica Čelika, ali je ostvarena mnogo teže nego što se očekivalo.
Ovo je veliki uspjeh zeničkih košarkašica, koje su uspjele da odbrane prošlogodišnji naslov pobjednica Kupa BiH. Čelik je bio pobjednik Kupa BiH 2011., 2012. i 2014.godine i ovo je četvrti Naslov pobjednica Kupa BiH za Zeničanke.
Zeničanke su opravdale ulogu favorita i cijelu sezonu imale jake utakmice u Međunarodnoj ligi, dok je Jedinstvo formu „brusilo“ kroz vrlo slabu, domaću ligu. No, i u takvoj konkurenciji pokazale su osjetan napredak u odnosu na prošlu sezonu. Naposljetku, eliminisale su iz Kupa BiH sarajevski Play Off Happy, koji se, takođe, takmičio u Međunarodnoj ligi, doduše s manje uspjeha od Čelika.