Uncategorized

Pobjeda i poraz Čelikovih omladinaca

Grb NK Čelik

Pobjeda i poraz Čelikovih omladinaca u Mostaru.  Odigrano 14. kolo Omladinske Premijer nogometne lige BiH. Uokviru 14. kola prvenstva Premijer omladinske BH Telekom lige BiH u nogometu, obje selekcije NK Čelik (kadeti i juniori) igrali su gostujuće utakmice protiv vršnjaka FK Velež iz Mostara. Juniori su pobjedili sa 3:2, a kadeti izgubili sa 0:1.

JUNIORI:
FK VELEŽ – NK ČELIK 2:3 (2:0)
(Golove za juniore Čelika postigli su Adnan Devedžić u 55., Mahir Mehić u 81. i Tarik Adilović u 85.minuti, dok su strijelci za Velež bili Edin Novaković u 8. i Petar Vidović u 42.minuti).
Juniori Čelika su stigli do pobjede nakon preokreta u drugom poluvremenu, jer je nakon prvog poluvremena bilo 2:0 za domaće. Dobar pobjedonosni gol postigao je Tarik Adilović u finišu utakmice u 85.minuti. Domaći su od 80.minute igrali sa igračem manje, jer je igrač Veleža, Zijo Špago, dobio drugi žuti karton u 80.minuti utakmice.

FK VELEŽ – NK ČELIK 1:0 (1:0)
Strijelac ja kadete Veleža bio je Deni Brkan u 18.minuti utakmice.

12 Tarik Zilić 41′

Utakmice su igrane na fudbalskom stadionu u Vrapčičima pred oko 50 gledalaca. Sudije su bile: Paradžik Goran (Ljubuški), Obradović Darko (Stolac) i Macić Amer (Mostar), delegat Glavaš Vladimir (Drinovci).

U proteklih 13 odigranih kola juniori Čelika zabilježili su pet pobjeda, dva remija i šest poraza, 17 bodova (trenutni plasman je 10.mjesto i utakmica manje).
Kadeti Čelika imaju dvije pobjede, sedam remija, te četiri poraza, 13 bodova. (trenutni plasman je 11.mjesto i utakmica manje).

U srijedu 4.novembra 2015.godine omladinci Čelika (kadeti i juniori) trebali bi odigrati odgođene utakmicu iz 13.kola protiv omladinaca Željezničara iz Sarajeva na Kamberovića polju. Utakmice su na rasporedu u 10,30 sati (kadeti) i 12,30 sati (juniori).

U narednom 15.kolu omladinci Čelika su domaćini ekipi Mladosti iz Doboja kod Kaknja.