Osma pobjeda za prvo mjesto

Osmi dan EP za košarkašice U20 – B divizija. Osma pobjeda bh. košarkašica za prvo mjesto. Velika Britanija – BiH 52:87 (+35) U utakmici osmog kola Evropskog prvenstva B divizije za košarkašice do 20 godina, koje se igra u Podgorici u Sportskom centru „Morača”, sastale su se ekipe Velike Britanije, koja ima skor pobjeda i poraza 0/7 i Bosne i Hercegovine sa skorom 7/0. Završeno je, očekivanom, novom pobjedom Bosne i Hercegovine, kojom je potvrđeno prvo mjesto na prvenstvu nakon sinošnjeg poraza Austrijanki od Bugarske. Rezultat: Velika Britanija – BiH 52:87 (13:25), (12:28), (10:12), (17:22);

Naša reprezentacija zabilježila je danas i osmu uzastopnu pobjedu na prvenstvu, te je zasluženo osvojila prvo mjesto, iako ima da se igra još jedno kolo prvenstva (sutra protiv Austrije, nap.a.). Ranije smo objavili da prva tri mjesta obezbjeđuju plasman u A diviziju u narednom prvenstvu.
I u ovoj utakmici dokazana je dominacija naših djevojaka. U svim dionicama utakmice bili smo bolji i ostvarili vođstvo u svakoj od njih. U prvoj dionici 13:25, u drugoj 12:28, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu od + 28 poena (25:53). U drugom poluvremenu u ekipi BiH šansu su dobile i sve ostale košarkašice, koje imaju manju minutažu, i svaka je provela u igri najmanje 12 minuta. Ni to nije omelo naše djevojke da rutinski privedu utakmicu kraju za konačnih +35 poena (52:87).

Najefikasnija u našim redovima bila je, ponovo, Marica Gajić i opet sa double-double učinkom od 25 poena i 17 skokova. Nikolina Babić je dodala 13, a Lejla Omerbašić 11 poena.
Kod Britanki i najefikasnija je bila Sarah Thomson sa 12 poena.

Od zeničkih košarkašica, Nedžla Kovačević provela je u igri oko 22 minuta, postigla 7 poena i imala 4 skoka. Anida Ćorović je provela u igri 12,5 minuta i postigla 2 poena, te imala po 2 skoka i asistencije.

10.Velika Britanija 0/8 8

Donosimo raspored utakmica bh. reprezentacije, datum, satnicu i postignute rezultate:
Četvrtak, 02.07. BiH – Grčka 79:71
Petak, 03.07. BiH – Crna Gora 96:63
Subota, 04.07. BiH – Švedska 77:46
Ponedjeljak, 06.07. BiH – Bugarska 83:64
Utorak, 07.07. BiH – Litvanija 73:68
Srijeda, 08.07. BiH – Izrael 76:61
Petak, 10.07. BiH – Rumunija 86:47
Subota, 11.07. BiH – Velika Britanija 87:52