OKK Čelik: Poraz u Širokom

„LIGA 12“ – 19.KOLO. PORAZ OKK ČELIK U ŠIROKOM BRIJEGU. KK ŠIROKI – OKK ČELIK 75:69 Uokviru 19. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, novi prvoligaš, zenički OKK Čelik bio je gost u Širokom Brijegu kod ekipe KK Široki. Košarkaši KK Široki bili su uspješniji i ostvarili su jedanaestu pobjedu u prvenstvu BiH. Zeničani su upisali četrnaesti prvenstveni poraz u ovoj sezoni uz pet pobjeda. REZULTAT: KK ŠIROKI – OKK ČELIK 75:69 (12:16), (20:16), (15:17), (28:20);

Sudije: Dragan Porobić, Božidar Radanović, Dragan Komar, delegat Ante Drmić;
Prvi strijelci kod Čelika: Ivan Opačak (20), Armin Avdibegović (13) i Ashar Dedić (12) poena i 8 skokova.
Najefikasniji kod ekipe Široki: J.Bilinovac (20), T.Katić (13), T.Vranješ (10) poena;

Na početku utakmice domaći ostvaruju prednost od 8:4, a onda Čelik pravi seriju od 12:0 trojkama Dedića i Opačka i rezultat na semaforu je 8:16 za goste. Prva dionica završava sa prednošću gostiju od 12:16.
Drugu dionicu Čelik otvara serijom od 9:0 i rezultat je +13 za goste (12:25). Do kraja poluvremena domaći su konsolidovali svoje redove i sa dvije uzastopne trojke u zadnjoj minuti druge dionice je neriješeno 32:32.
Ovu dionicu domaći su dobili sa 20:16 i na odmor se odlazi sa rezultatom 32:32.
U trećoj dionici igra se, uglavnom, koš za koš, a trojkom Avdibegovića Čelik u finišu dionice vodi rezultatom 47:49.
Zadnju dionicu bolje otvaraju domaći i to serijom od 9:0 i rezultat je 56:49, što će se ispostaviti da je ovo bila nedostižna prednost za Čelik. Ovu prednost domaći su uspjeli sačuvati do kraja utakmice, a Čelik se nekoliko puta približio na -2 poena. Trideset sekundi do kraja gosti su došli na samo jedan poen (70:69), ali su domaći bili uspješniji u samom finišu do konačnih 75:69.
Čelik je odigrao 37 minuta sa, samo, šest igrača, a sedmi igrač sa klupe, Ibrahim Durmo, ušao je na teren u 37.minuti kada je Srđan Damjanović dobio petu ličnu grešku. Kod domaćih trener je rotirao 11 igrača, što je, izgleda, i presudilo u ovom meču. U ovoj utakmici Čelik je pružio odličan otpor favorizovanom domaćinu, ali je, kako rekosmo, presudila „duža klupa“ domaćih.
U narednom 20.kolu kolu prvenstva Čelik je domaćin lideru na tabeli, sarajevskim Sparsima, 07.03.2015.g.