Kengur nadigrao Kakanj

Košarkaši Kengura su u derbiju 16. kola lige mladih ZDK ugostili ekipu Kaknja. Na rasporedu su bile četiri utakmice u kategorijama: predpionira, pionira, kadeta i juniora. Sve utakmice su sasvim zasluženo pripale ekipi Kengura koji su ostvarili maksimalan učinak i tako ovim pobjedama ostale u samom vrhu tabele.

Prvi na parket su izašli juniori gdje je Kengur u neizvjesnoj završnici slavio pobjedu rezultatom 89 : 85. Sami početak utakmice je apsolutno pripao gostima iz Kaknja koji su u jednom momentu u prvoj četvrtini imali 16 poena prednosti. Domaćini su početkom druge četvrtine konsolidovali svoju igru i apslotnu preokrenuli rezultat u svoju korist i na poluvrijeme otišli sa sa +8 (45:37). U trećoj četvrtni se igrao koš za koš gdje je domaćin održao prednost i ušao u posljednju dionicu sa rezultatom 68 : 59. Ipak vrlo dobra ekipa Kaknja u 38 minuti uspijeva upotpunosti da se vrati u susret i sa rezultatom 80:80 se ulazi u posljednja dva minuta meča. Ipak kvalitetnija ekipa Kengura u ovom meču na kraju serijom odličnih poena stvara prednost i sasvim zasluženo dolazi do pobjede. Mešinović sa 29, te Hodžić i Gazić sa po 19 poena su vodili juniore Kengura do pobjede. Kod Kaknja Šabić je ubacio 20 a Mašić 17 poena.

Kadeti Kengura također slavili pobjedu rezultatom 71:52. Od samog početka su kontrolirali utakmicu i na kraju došli do pobjede od +19 poena razlike. U pobjedničkom timu Delić je ubacio 15, Salčin 12 i Draganović 11 poena. Kod gostiju se najviše istakao Hračić sa 22 i Tepić sa 15 poena.

Utakmica pionirskih selekcija je apsolutno pripala ekipi Kengura koji su slavili visoku pobjedu rezultatom 60:35. Najefikasniji u ekipi Kengura su bili Cvitanović sa 23, Huseinspahić s 16 i Tarahija sa 13 poena. Kod ekipe Kaknja vrlo dobru partiju je pružio Drijenčić sa 11 poena.

Najmlađe selekcije predpiora Kengura i Kaknja su odigrali odličnu utakmicu koja je na kraju pripala ekipi Kengura rezultatom 51:43. Utakmica je protekla u smjenivanju ekipa u vodstvu gdje je Kengur u zadnjoj četvrtini uspio da dođe do prednosti i slavi zasluženu pobjedu koja ih je ostavila na 1 mjestu na tabeli. Najmlađe Kengure su do pobjede vodili Cvitanović D. sa 11, Hodžić sa 10 i Bilić sa 9 poena. Mandra sa 14 i Pirić sa 12 poena su bili najefikasniji u ekipi Kaknja.

Sve utakmice su sa pravom ponjele epitet derbija kola gdje su ekipe Kengura i Kaknja u fer i sportskom nadmetanju prikazale odličan kvalitet košarke.