Košarka

OKK Abeceda dvije titule prvaka ZDK

OKK Abeceda dvije titule prvaka ZDK- Na tek završenom final fouru Lige mladih košarkaša Regionalnog košarkaškog saveza Zenica, omladinski košarkaški klub Abeceda postigao je veliki uspjeh sa dva osvojena zlata i jednom bronzom.

Zlatne medalje su osvojili predpioniri i kadeti, bronzane pioniri ovog kluba, a vlasnik i osnivač OKK Abeceda, koji je osnovan 2010.godine, je cijenjeni stručnjak, prof.dr. Behudin Bajgorić.

Naime, kroz ligaški dio takmičenja, u tri od četiri kategorije, OKK Abeceda je uspjela izboriti plasman na završnicu prvenstva ZDK, koje se održalo u zeničkoj Areni 11. i 12.juna 2016.godine.

Ekipe Abecede na završnici su vodili: Haris Milak, trener predpioira i pionira, bivši juniorski reprezentativac i prvak, profesor Behudin Bajgorić, trener kadeta, bivši selektor ženske reprezentacije i dugogodišnji trener, te Vedran Kulačić, pomoćni trener. (Tokom ligaškog dijela takmičenja ekipe OKK Abeceda je vodio i Almir Šišić – Batko, poznati košarkaški trener iz Zenice, koji se trenutno nalazi se u Americi gdje vodi Kaizen Basketball Camp, koji se održava od 6. do 27. juna. FIBA trener Almir Šišić će nakon završenih kampova odabrati 15 najboljih igrača i pozvati ih u Evropu na turneju, nap.a.).

Donosimo sve rezultate ekipa OKK Abeceda na završnici, imena igrača, najbolje pojedince u pojedinim selekcijama, koje nam je dostavio trener Haris Milak:

PREDPIONIRI:
Abeceda – Kakanj 41:26;
Abeceda – Kengur 30:19;

Plasman prve tri ekipe na završnici kod predpionira: 1.Abeceda, 2.Kengur, 3.Kakanj;

Predpioniri OKK Abeceda: Zinedin Mulić, Enis Halać, Hamza Husaković, Danin Hasanbašić, Edi Nuhanović, Danin Nuhanović, Danis Čišija, Faris Husejnović, Harun Ibrahimagić, Tarik Mujanović, Faruk Karalić, Edin Kubat, Harun Ćatić.

Najbolji igrač predpionira bio je Zinedin Mulic, a istakli su se još Hamza Husaković, Enis Halać i Harun Ćatić, istakao nam je trener Milak.
KADETI:

Abeceda – Kakanj 56:52;
Abeceda – Kengur 68:53;

Plasman prve tri ekipe na završnici kod kadeta: 1.Abeceda, 2.Kengur, 3.Kakanj;

Kadeti OKK Abeceda: Anes Podojak, Adis Zec, Denni Ćuković, Adnan Travljanin, Benjamin Muslić, Ajnur Bilić, Emir Baručija, Faris Bečić, Zinedin Kadrić, Belmin Hrvić, Kenan Beganović, Anel Zlotrg, Ervin Omić.

Kod kadeta naročito su se istakli Anes Podojak, Adis Zec, Denni Ćuković i Adnan Travljanin, javio nam je trener Milak.
PIONIRI:

Abeceda – Kengur 30:67;
Abeceda – Kakanj 56:27;

Plasman prve tri ekipe na završnici kod pionira: 1.Kengur, 2.Gradina Tešanj, 3.Abeceda;
Pionirska selekcija OKK Abeceda: Kenan Beganović, Anel Zlotrg, Miran Kulalić, Anes Zilić, Tarik Kubat, Amer Zec, Osman Spahić, Anel Bardak, Ajdin Spahić, Zinedin Mulić, Enis Halać.

Najbolji kod pionira bili su Kenan Beganović i Anel Zlotrg, kazao nam je trener Milak.

Na cijelom takmičenju posebno ističemo u predpionirima Zinedina Mulića, u kadetima Anesa Podojka i Adisa Zeca. Oni su ujedno i najefikasniji, javio nam je trener Milak.

Čestitke igračima i trenerima OKK Abeceda na ovom velikom uspjehu i od sportske redakcije Zenicabloga.

E.Imamović za Zenicablog

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala je UG Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

Instalirajte android aplikaciju ZENICABLOG - link na GOOGLE PLAY STORE
i aplikaciju za Apple-IOS operativni sistem