Odličan nastup Zeničana Farisa Čunjala i Dine Markovića na novogodišnjem turniru u Mostaru

Odličan nastup Zeničana Farisa Čunjala i Dine Markovića na novogodišnjem turniru u Mostaru – Šahovski klub Mostar bio je organizator novogodišnjeg šahovskog turnira, na kojem je učestvovalo 83 takmičara, među kojima je bilo i 5 FIDE (FM) majstora.

U veoma izjednačenom takmičenju, pobjednik turnira je Amir Hadžović sa 7,0 poena, koliko je osvojilo još 5 takmičara, drugi je Muris Konjičanin sa 7,0, a treći FM Milan Miljković, takođe sa 7,0 poena, ali sa nešto slabijim dodatnim kriterijima. Razlika između prvog i desetog u plasmanu je samo pola poena, pa je redosljed određen dodatnim kriterijima.

Zeničanim Faris Čunjalo je osvojio 7.mjesto sa 6,5 poena, dok je drugi mladi Zeničanin, Dino Marković, zauzeo 9.mjesto, takođe, sa 6,5 poena i proglašen je najboljim juniorom na turniru.

Takmičenje je igrano po Švicarskom sistemu u 9 kola, 11 minuta po igraču, uz pravila FIDE za ubrzani šah.

Pravo nastupa imali su svi igrači iz zemlje i inostranstva rapid rejtinga 2300 ili ispod. Turnir će biti rejtingovan kod FIDE.

Direktor turnira bio je mr. Senad Zekić, glavni sudija IA Miralem Mirza, a pomoćni NA Muharem Višnjić.