Odigrano 9. kolo Premijer lige BiH

Zenica: Mladost (DK) – Sloboda 1:1. „A“Stadion na Kamberovića polju. Gledalaca oko 1.000: Vrijeme: oblačno sa slabom kišom (+20*C). Glavni sudija: Kaljanac Haris (Sarajevo). Pomoćne sudije: A1 Baković Haris (Sarajevo) i A2 Macić Amer (Mostar). Delegat: Ristović Davor (Istočno Sarajevo). Posmatrač suđenja: Škoro Mustafa (Mostar).

U utakmici 9.kola BH Telekom Premijer nogometne lige BiH danas su u Zenici igrali Mladost iz Doboja kod Kaknja i tuzlanska Sloboda. Završeno je neriješenim rezultatom.
Rezultat: Mladost – Sloboda 1:1 (0:0);

Strijelci: 1:0 Darko Bošković u 46′., 1:1 Ivan Kostić 90.minuti;
Sastavi timova:
Mladost (DK): Hadžić, Bošković, Dilaver, Šišić, Musić, Hrelja, Rizvanović, Delić, Ramović, Čović, Isaković. (Trener: Ibro Rahimić)
Sloboda: Pirić, Kostić, Efendić, Zeba, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Ahmetović, Veselinović. (Trener: Husref Musemić);
-2.minut, Ahmetović šutira glavom sa oko 5 metara, ali lopta odlazi pored gola.
-15.minut, Veselinović je bio u sjajnoj prilici, ali sa samo pet metara bio je neprecizan.
-35.minut, Mehmedagić je uputio snažan šut, ali lopta je otišla van okvira gola i na odomor se otišlo bez golova.
Mladost je povela odmah na početku drugog poluvremena u 46. minuti. Šutirao je Rizvanović, lopta se od Mehmedagića odbila do Boškovića kojem nije bilo teško da pogodi mrežu Slobode za 1:0.
-52.minut, Ahmetović je izašao sam ispred Hadžića, zaobišao ga, ali je pogodio samo stativu i lopta je otišla, paralelno sa gol linijom, van gola.
-55.minut, Šišić je uzeo jednu loptu, sjurio se prema kaznenom prostoru gostiju, šutirao sa oko 20-ak metara, ali odlično je odbranio golman Slobode Pirić.
– 68. minut, Ahmetović se sjajno izborio za prostor, ali je ponovo iz neposredne blizine bio neprecizan.
-72. minut, isključen je Husref Musemić, trener gostiju, zbog prigovora glavnom sudiji.
U samom finišu Tuzlaci su propustili još dvije jako dobre šanse. Prvo je Kostić iz dobre situacije poslao loptu preko gola, a u 89. minuti Ordagić i Krpić iz neposredne blizine nisu uspjeli matirati Hadžića. Ipak, gosti su u 90. minuti stigli do zasluženog izjednačenja. Ahmetović je ubacio, a Kostić je glavom pogodio, iz neposredne blizine prazan gol, za konačnih 1:1. Utakmica je bila veoma dobra i zanimljiva, iako je teren bio klizav i raskvašen. Sve u svemu, nakon svega viđenog, rezultat je, ipak, realan. U narednom 10.kolu Mladost ide u goste sarajevskom Olimpicu, dok Sloboda ponovo gostuje i to Širokom Brijegu.

Slavija je u nedjelju u okviru devetog kola Premijer lige BiH ugostila Čelik, te slavila s 2:1. Utakmica u Lukavici odigrana je po veoma teškom terenu, no to nije spriječilo igrače da pruže koliko-toliko pristojnu partiju i na kraju ipak postignu tri gola, od čega su dva završila u mreži gostiju. Slavija je povela u 25. minuti. Ristić je izveo slobodni udarac s desne strane, ubacio je na drugu stativu, Arsenijević je šutirao, Adilović odbranio i loptu odbio do Spalevića, koji je bio precizan. Imao je potom Dedić dobru šansu za goste iz Zenice u 26. minuti, ali je pogodio stativu.  Pet minuta prije kraja prvog dijela Čelik je izjednačio. Selimović je pogodio mrežu Lučića na asistenciju Dedića.  U nastavku je Slavija uspjela da dođe do pobjede. U 79. minuti Pušara je volejom loptu zakucao u mrežu Adilovića.  Slavija je sada šesta sa 15 bodova, dok je Čelik pao na osmo mjesto sa 13 bodova (SS).