PERO Zenica

Odigrane još dvije utakmice Lige mladih KSBiH

Odigrane još dvije utakmice Lige mladih KSBiH –Pobjeda kadeta Kengura, poraz pionira Abecede

Zeničke omladinske selekcije odigrale su još dvije utakmice Lige mladih KSBiH i to gostujuće. Pioniri Abecede gostovali su 17.6. u Sarajevu kod ekipe KK Koš uokviru 17.kola i zabilježili su poraz nakon produžetka od pet minuta. Danas 18.6. selekcija kadeta gostovala je u Tesliću, uokviru 17.kola i zabilježila vrijednu pobjedu.
Donosimo rezultate za dvije odigrane utakmice zeničkih ekipa, najbolji strijelci, skokovi…:

PIONIRI U-14
Koš Sarajevo – Abeceda Zenica 66:65 (11:10), (16:11), (14:22), (20:18),  61:61 (5:4);
(A.Begić 24 poena +9 skokova, Z.Mulić 20 poena +11 skokova, R.Muslić 7 p.+7 skokova + 4 asistencije, D.Muharemović 6 skokova + 4 asistencije za pionire Abecede);
Kako nam je javio trener Abecede, Haris Milak, u zadnjoj sekundi produžetka dosuđen faul Abecedi i domaći pogađaju iz slobodnih bacanja za pobjedu za konačnih 66:65 za ekipu KK Koš.

KADETI U-16
WBS Basketball – Kengur  81:87 (Harun Huseinspahić 28 poena +7 skokova, Haris Halilović 26 p.+6 skokova, Valentin Vidović –double double učinak od 14 poena i 13 skokova, Eldar Abazović – double double učinak od 12 poena i 10 skokova za kadete Kengura);
Prvo poluvrijeme završilo 41:38, a nakon treće četvrtine 65:57 za domaće. Kengur prelama utakmicu u zadnje tri minute nakon izjednačenja na 74:74 i do kraja u potpunosti kontroliše utakmicu za konačnih 81:87. Ovom pobjedom kadeti Kengura ostaju u trci za F4 koji se igra u Sarajevu.
U utorak 20.6.Kengur igra posljednje kolo, kada će na domaćem terenu u Areni Zenica ugostiti ekipu KK Leotar Trebinje u 16:30 sati.