Očekivana pobjeda košarkašica Čelika u Areni protiv Kozare

U utakmici 17. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su bile večeras, 25.02.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK Kozara iz Bosanske Gradiške. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17,30 sati, pred oko 150 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ekipe ŽKK Kozara zasluženu i očekivanu  pobjedu su ostvarile domaće košarkašice Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Kozara  85:64  (18:17), (21:13), (23:17), (23:17);

Glavni sudija Ivan Jurić, sudija 1 Faris Džampo, sudija 2 Elvir Mujčić, delegat Miodrag Vujović.

Sastav ekipe Čelika, strijelci:

Ema Mačkić 5, Amna Isaković (cap) 4, Marina Ristić 5, Ajla Selimović 22, Marija Stojiljković 12, Lamija Talić 3, Merjem Halač, Emina Zukić, Sanja Radulović 4, Zerina Kadić 21, Berina Mustafica 9. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 22, Zerina Kadić 21, Marija Stojiljković 12 poena.

Kod Kozare najefikasnije Jelena Tadić 17, Katarina Pajić 16, Milica Simić 13, Slobodanka Škrbić 10 poena.

Kroz prvu četvtinu Kozara je češće bila u vođstvu, ali su domaće košarkašice u finišu četvrtine uspjele preokrenuti na 18:17. Drugu četvrtinu domaće košarkašice Čelika su dobile sa 21:13 za sigurnu prednost nakon prvog poluvremena od 39:30. Treću i četvrtu četvtinu košarkašice Čelika su dobile identičnim rezultatom od 23:17, za konačnih i zasluženih plus 21 poen (85:64).

Trenerica Čelika je dosta rotirala u toku utakmice, a šansu su dobijale i košarkašice sa manjom minutažom.

Košarkašice Kozare su pružile dostojan otpor favorizovanoj ekipi Čelika prema položaju na tabeli.

Sve igračice iz rostera KŽK Čelik dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

Nakon večerašnje pobjede Zeničanke su na omjeru od 14 pobjeda i tri poraza, 31 bod.

U narednom 18.kolu KŽK Čelik BH Telecom „gostuje“ ekipi KK Jumper u gradskom derbiju.

Parovi 17.kola (6. kolo drugog dijela prvenstva)