A2 liga: Velika pobjeda KK Vukovi u Areni, Bosna „zaleđena“ na minus 45

Uokviru 14. kola A2 lige, grupa Sjever, zenička ekipa KK Vukovi ugostila je danas, 25.2.2024.godine, ekipu KK Bosna iz Kalesije u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović”, centralni teren.

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je ekipa KK Vukovi i tako povečala svoje šanse za plasman na Final four.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK VUKOVI – KK BOSNA KALESIJA 102:57  (25:16), (29:18), (26:18), (22:05);

Sastav ekipe KK Vukovi:

Matković, Bilić, Hrnjičević, Abaz, Hodžić, Đuzel, Dedović, Muslić, Osmić, Horić, Pašić, Duranović (cap); (Trener Edin Skejić, pom trener Harun Čolić);

Najefikasniji kod KK Vukovi bili su Dedović A. 24,.Horić D. 17, Muslić B.13 i Duranović T.10 poena.

Prije ove utakmice obje ekipe su imale isti omjer od 7 pobjeda i 6 poraza u ovom prvenstvu..

Odlična igra košarkaša KK Vukovi u prvom poluvremenu, koje je završeno sa plus 20 poena, prva četvrina 25:16, a druga 29:18.

U drugom poluvremenu Vukovi su povečavali stečenu prednost, pa je na kraju utakmice plus 45 poena, potpuno zasluženih 102:57 u jednoj odličnoj igri Vukova kroz cijelu utakmicu. U posljednjoj četvrtini Vukovi su ostavili goste iz Kalesije na samo 5 poena, a postigli su 22 poena.

I jesenas u Kalesiji slavili su Vukovi sa 68:89.

Nakon ove visoke pobjede na oficijelnoj facebook stranici KK Vukovi su objavili:

-Kolektivna pobjeda ❗️ Igrači + osoblje + publika = pobjeda;

Ovom pobjedom Vukovi su sve bliže Final-fouru koje vodi na završnicu.

Do kraja ligaškog dijela takmičenja još je 4 kola.

KK Vukovi sada su na omjeru od 8 pobjeda i 6 poraza, 22 boda u 14 odigranih utakmica.

U narednom 15.kolu KK Vukovi gostuju kod ekipe OKK Lukavac u velikom derbiju.