Očekivana pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad ekipom Igmana

U utakmici 21. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su večeras, 30.3.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK Igman iz Istočne Ilidže. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 20 sati, pred oko 100 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ŽKK Igman, očekivanu i zasluženu pobjedu su ostvarile domaće košarkašice Čelika nad fenjerašem na tabeli.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Igman 86:66   (19:13), (25:20), (22:15), (20:18);

Glavni sudija bio je Ivan Jurić, sudija 1 Faris Džampo, sudija 2 Elvir Mujčić, delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika, strijelci:

Amna Isaković (cap) 19, Sanja Radulović 4, Marina Ristić 2, Ajla Selimović 28, Berina Mustafica 15, Ema Mačkić 10, Lamija Talić 6, Merjem Halač, Emina Zukić, Emana Pašalić, Džejla Šestić, Zerina Kadić 2. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 28, Amna Isaković 19, Berina Mustafica 15 i Ema Mačkić 10 poena.

Kod Igmana najefikasnije Marijana Šehovac 27, Estar Koffler 18 i Šejla Bujak 12 poena.

Samo u prvih nekoliko minuta ekipe su se smjenjivale u minimalnom vođstvu, a nakon rezultata 7:8 za gošće, Čelik je preokrenuo rezultat u svoju korist, koju više nije ispuštao do kraja utakmice. Prva četvrtina je završena sa 19:13 za domaće. U drugoj četvrtini gošće pokušavaju da se priključe, a najbliže su bile kod rezultata 26:25 u 14.minuti. Domaće košarkašice su dobile i drugu četvtinu sa 25:20, pa je na poluvremenu 44:33 za Čelik. Treću četvrtinu, ponovo, su dobile domaće košarkašice rezultatom 22:15, te je na kraju tri četvrtine utakmice 66:48. Posljednja četvrtina je bila prilično izjednačena, jer je trenerica Čelika, Aida Kalušić, dala šansu igračicama sa manjom minutažom, a inače je dosta rotirala u toku utakmice.

Posljednju četvrtinu dobile su domaće košarkašice sa 20:18, za konačnih i zasluženih, 86:66.

Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

I jesenas u Istočnom Sarajevu, u 10.kolu, slavile su košarkašice Čelika rezultatom 68:105.

Double-double učinak kod Čelika imale su Ajla Selimović sa 28 poena i 13 skokova, indeks korisnosti 36 i Berina Mustafica sa 15 poena i 16 skokova.

Nakon večerašnje pobjede Čelik BHT je na omjeru od 16 pobjeda i 5 poraza,  3.mjesto, 37 bodova.

U narednom 22.kolu (posljednje kolo ligaškog dijela takmičenja) ekipa trenerice Aide Kalušić,  KŽK Čelik BH Telecom, gostuje ekipi „Leotar 03“ iz Trebunja.

Parovi 21.kola (10. kolo drugog dijela prvenstva)