Nova gostujuća pobjeda košarkašica Čelika u derbiju

Detalj sa utakmice

Nova gostujuća pobjeda košarkašica Čelika u derbiju – ŽKK Orlovi – KŽK Čelik 68:77. U utakmici 16. kola BiH košarkaške lige za sezonu 2016/2017, košarkašice Čelika su gostovale u Banjaluci kod ekipe ŽKK Orlovi. Pobjedila je, zasluženo, gostujuća ekipa KŽK Čelik iz Zenice.

Rezultat: ŽKK Orlovi – KŽK Čelik  68:77 (25:21), (12:16), (16:13), (15:27);

Sastav KŽK Čelik i postignuti poeni: Eni Nizamić 4, Nedžla Kovačević 12 p.. + 13 skokova, Zerina Čičak, Amila Isaković, Amna Kahrić 5, Aldijana Iriškić 22, Anida Ćorović 16, Sara Heljić 10, Amina Ćehajić, Andrijana Reljić 8 p. +12 skokova, Merjema Bučuk, Lamija Škaljo; (ŠSŠ Slobodan Kecman);

Najviše poena za Čelik su postigle: Aldijana Iriškić 22, Anida Ćorović 16, Nedžla Kovačević 12, Sara Heljić 10 poena;

Najefikasnije kod Orlova: M.Rađenović 20, M.Zeljković 15, N.Šobot 12 poena;

U prvoj dionici domaće imaju prednost od 19:11, a na kraju ove dionice je 25:21 za domaće.

Drugu dionicu Zeničanke otvaraju serijom od 11:0 i rezultat je preokrenut na 25:32 za Čelik.

Do poluvremena domaće se konsoliduju i na odmor se ide pri neriješenom rezultatu, 37:37.

Na kraju treće dionice je 53:50 nakon što su se ekipe smjenjivale u vođstvu.

Zadnja dionica počinje trojkom Anide Ćorović za 53:53. Narednu trojku za Čelik postiže Nedžla Kovačević i Čelik opet vodi (55:56). Na 4,45 minuta do kraja utakmice rezultat je 59:66 za Čelik, a na 1,40 minuta 64:72 za Zeničanke. Do kraja utakmice gošće povećavaju na + 9 poena i privode utakmicu kraju. Zadnju dionicu košarkašice Čelika su odigrale odlično i „prelomile“ utakmicu u svoju korist, jer je na kraju treće dionice bilo 53:50 za domaće. Četvrtu dionicu Zeničanke su dobile sa ubjedljivih 15:27 za konačan rezultat 68:77 za Čelik. Ovo je velika gostujuća pobjeda košarkašica Čelika u derbiju kola. Ovom pobjedom Zeničanke su bodovno sustigle Play off, koji ima utakmicu manje.

Košarkašice Čelika sada imaju skor od trinaest pobjeda i dva  poraza, 28 bodova. Orlovi imaju skor 9/5 nakon današnjeg poraza od Čelika.

Čestitke košarkašicama Čelika na ovoj vrijednoj gostujućoj pobjedi i od sportske redakcije Zenicabloga.