Nova, deseta pobjeda košarkašica Čelika

Nova, deseta pobjeda košarkašica Čelika – KŽK Čelik – ŽKK Sloboda 77:48- ARENA u Zenici, centralni teren. Početak u 19 sati. Gledalaca: oko 100; Sudije: Esad Pelja, Nadija Pelja, Hasan Bajgorić (svi iz Zenice), delegat Zoran Marković (Zenica);

U 13. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2016/2017, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Sloboda iz Novog Grada (Bosanski Novi). Zasluženu i ubjedljivu pobjedu pred svojom publikom ostvarila je domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Sloboda 77:48 (20:12), (16:11), (22:16), (19:9);

Sastav ekipe Čelika, postignuti poeni:
Čelik: Eni Nizamić 4, Nedžla Kovačević 23, Zerina Čičak 2, Amila Isaković, Amna Kahrić 2, Aldijana Iriškić 18, Anida Ćorović 16, Sara Heljić 10 p. + 10 skokova, Amina Ćehajić, Andrijana Reljić 2 p. + 9 skokova, Merjema Bučuk, Lamija Škaljo; (ŠSŠ Slobodan Kecman);

Najefikasnije kod Čelika: Nedžla Kovačević 23, Aldijana Iriškić 18, Anida Ćorović 16, Sara Heljić 10 poena + 10 skokova;
Prvi strijelci kod Slobode bile su: Gorana Marjanović 13, Maja Odžić 12, te Ivona Krakić 11 p. + 11 skokova;

Ovo je deseta pobjeda podmlađene ekipe KŽK Čelik u ovom prvenstvu. Ovog puta pobjedili su ekipu ŽKK Sloboda iz Novog Grada (B.Novi).
Pobjeda košarkašica Čelika nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Na poluvremenu je bilo 36:23 za domaće. U drugom poluvremenu prednost domaćih se stalno povećavala i na kraju treće dionice bilo je 58:39.
U zadnjih nekoliko minuta utakmice trener domaćih uveo je na parket sve mlade igračice, koje imaju manju minutažu u utakmicama (Amina Ćehajić, Merjema Bučuk, Amila Isaković, Lamija Škaljo, Zerina Čičak).
Završilo je sa + 29 poena (77:48) u korist košarkašica Čelika.

Parovi 13.kola: 24./25./26.02.2017.: