Nogometašice Čelika pregazile Mostarke sa 8:0

Nogometašice Čelika pregazile Mostarke sa 8:0- 5.kolo, ŽNK Čelik – ŽN/FK Mostar 8:0; Uokviru 5.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2016/2017, danas je u Zenici odigrana prvenstvena utakmica između domaćeg ŽNK Čelik i ŽN/FK Mostar iz istoimenog grada. Novu, visoku pobjedu ostvarila je domaća ekipa ŽNK Čelik.

Rezultat: ŽNK Čelik – ŽN/FK Mostar 8:0 (3:0);

Strijelci: Lara Ganić (2x), Merima Gadinović (2x), Marija Udovičić (2x), Azra Goga (2x);
Žuti kartoni: Anja Ramić (Mostar);
Sastavi ekipa:
ŽNK Čelik: Sedina Begović-Mujčinović, Berina Kobilica, Safeta Kavaz (od 46.Selma Alispahić), Ilma Durmo (od 46.Marija Udovičić), Adisa Vazda, Azra Goga, Muamera Pezer (od 65.Farah Kevilj), Lara Ganić, Ajla Fetić, Kanita Devoli, Merima Gradinović; (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

ŽN/FK Mostar: Edina Hodžić, Anesa Gadara, Anja Ramić, Samra Festić, Hana Gutošić, Đejna Mandra, Majla Čevra, Lamija Mušić, Amra Husrep, Tina Marić, Ilvana Begović. (Glavni trener Izudin Tanović);

Utakmica je odigrana na A terenu na Kamberovića polju pred oko 50-ak gledalaca po sunčanom vremenu (+25*C). Glavni sudija: Igor Popović, pomoćnici: A1- Mirza Fetić, A2- Amina Gluhić (svi iz Zenice), delegat Jasmin Hodžić iz Zenice;
U prvom poluvremenu nogometašice Čelika pružile su dosta nepovezanu igru, ali su ipak postigle tri gola nad slabom ekipom Mostara. U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Zeničanki, koje su veliku nadmoć krunisale sa još pet golova, za konačnih 8:0. Zaslužena pobjeda nad nemoćnom ekipom iz Mostara.
Nogometašice ŽNK Čelik, nakon prve dvije sezone provedenih u Premijer ligi BiH, drugu sezonu uzastopno nastupaju u Prvoj ženskoj ligi FBiH.