NK Čelik Zenica – Izvještaji sa odigranih utakmica

NK Čelik Zenica - Izvještaji sa odigranih utakmica

U nedjelju (14.02.2021.godine) naša ekipa odigrala je zadnju prijateljsku utakmicu u okviru priprema, a protivnik je bio NK “Vlašić” Turbe.

Za NK Čelik Zenica od prve minute nastupili su: Nurković, Smajić, Šabić, Šehić, Popović, Salkić, Horić, Kadrić, Salijević, Ibraković i Čičak.

U prvom poluvremenu naša ekipa imala je odličan posjed lopte i nekoliko prilika, a na odmor se otišlo sa golom prednosti.

Strijelac prvog gola za naš tim bio je Čičak, koji na asistenciju Šehića dovodi Čelik u vodstvo.

U drugom poluvremenu došlo je do nekoliko izmjena, pa su priliku dobili još Sejmen, Muslić, Piljug, Šišić, Smriko i Delić.

Na samom početku drugog poluvremena, našim momcima je pala koncentracija što je protivnik iskoristio i izjednačio, a nedugo nakon toga i poveo 2:1.

U nastavku igre, crno-crveni su redali odlične prilike ali realizacija je izostala sve dok Popović na asistenciju Čička nije pogodio za rezultat 2:2.

Bila je ovo ujedno i generalna proba za nastavak prvenstva, a naša ekipa 28.03.2021.godine gostovati će kod ekipe NK Novi Šeher iz Novog Šehera.

Isti dan odigrano je i 19.kolo Omladinske lige BiH, grupa “Centar” u okviru kojeg su naši kadeti i junior gostovali kod ekipe NK “Romari” Vitez.

Utakmica se igrala na stadionu “Rijeka” u Vitezu, a naši kadeti poraženi su rezultatom 3:2.

Sastav NK Čelik Zenica:

Zilić Imran, Smajlović Nedim, Palačkić Emrah, Islambegović Haris, Ferhatović Emin, Bašić Bakir, Hodžić Amer, Zahirović Hanan, Žuna Samed, Ibraković Afan, Babić Ali.

Na klupi: Numanović Haris, Fejzić Anes, Šabić Enis, Kasap Vildan, Numanović Fehim i Karić Sanel.

Strijelci golova:

30’ Ferhatović Emin

40’ Islambegović Haris

Trener ekipe: Kamberović Izudin

U juniorskoj selekciji ova utakmica okarakterisana je kao derbi kola, a naši junior remizirali su sa ekipom NK “Romari” rezultatom 1:1.

Durmo Adi, Kovač Tarik, Arnautović Davud, Gračić Ismet, Muračević Amar, Sibalo Nedžib, Mašić Adnan, Džaferović Imran, Kovač Selmir, Bahtić Asmer i Međuseljac Ali.

Na klupi: Kuduz Fahrudin, Jašarević Davud, Oruč Damir, Durmiš Edin, Behadarević Muris, Pašalić Ervin, Najetović Almin.

Trener ekipe: Duvnjak Armin

Naša ekipa stigla je u vodstvo u 30-oj minuti golom Mašić Adnana, a 15 minuta kasnije NK “Romari” su izjednačili.

U ovoj teškoj i napetoj utakmici bila su čak 4 crvena kartona, od čega su dva dodjeljena našoj ekipi.

Crveni karton dobili su Kuduz Fahrudin i Najetović Almin, pa tako treneru neće biti na raspolaganju u idućem kolu.

Čelik se trenutno nalazi na prvom mjestu na tabeli i ima samo bod više od drugoplasirane ekipe NK “Romari”.

U idućem kolu, Čelikovi kadeti i junior ugostiti će ekipu NK “Novi Travnik” na Kamberovića polju u Zenici.

Izvor: nkcelik.ba