NK Čelik pobjednik  22.Memorijalnog turnira „Galib Mujčić“ u Vitezu

NK Čelik pobjednik  22.Memorijalnog turnira „Galib Mujčić“ u Vitezu – Dana 15. i 16.7. 2017 godine FK “Vitez” je bio domaćin i organizator 22. Memorijalnog turnira “Galib Mujčić” u znak sjećanja na rahmetli Galiba, legendu FK Viteza, NK “Čelik” Zenica i FK “Timok” Zaječar.

Igralo se na Gradskom stadionu u Vitezu.

Na turniru su učestvovali domaćin FK „Vitez“ i premijerligaši NK “Čelik” Zenica, FK “Mladost” Doboj Kakanj, te prvoligaš FK “Rudar” Kakanj.

U finalu turnira u Vitezu Čelik je pobjedio ekipu kakanjskog Rudara.

Rezultat: NK Čelik – FK Rudar Kakanj 2:0 (2:0);

Strijelci za Čelik bili su Aldin Šišić u 41. i Germain Kouadio u 42.minuti.

Crveni kartoni: Hasanhodžić (Čelik i Čelebić (Rudar) u 2.poluvremenu;

Početni sastavi timova:

NK Čelik:

Matej Marković, Haris Šehić, Stefan Udovčić, Emrah Hasanhodžić, Hrustan Kadrić, Aldin Šišić (kap), Emrah Šabanović, Armin Duvnjak, Germain Kouadio, Bernad Imamović, Dino Ismaili. Na klupi su bili Gluhić, Tarik Adilović, Mahir Mehić, Kenan Hafizović, Jaganjac, Dino Jurković, Ramuši i Pašalić. (ŠSŠ Kemal Hafizović).

FK Rudar Kakanj:Čelebić, Čaluk, Hrvat, Musić, Zukić, Smolo, Durak, Kobilica, Vehab, Kovač, Čehajić. (Trener Elvedin Beganović).

Čelik je došao u vođstvo u 41.minuti preko Aldina Šišića, koji sjajnim udarcem sa 20-tak metara trese mrežu Rudara, a u 42.minuti Germain Kouadio, nakon sjajnog prodora, pogađa za 2:0, što se ispostavilo kao konačan rezultat ove finalne utakmice.

U polufinalu Čelik je bio bolji od domaćina FK Vitez (2:1), a kakanjski Rudar od ekipe FK Mladost DK –kombinovani tim (4:1).

Predigre na turniru igrali su omladinske selekcije FK “Vitez“.