Minimalan poraz košarkaša Čelika na Ilidži

Minimalan poraz košarkaša Čelika na Ilidži  – U prvoj utakmici polufinala play off-a za prvaka A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, košarkaši Čelika bili su na gostovanju kod ekipe KK Igman Burch Un.sa Ilidže. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani KSC na Ilidži, pred oko 150 gledalacai. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa Igman Burch University.

Rezultat: KK Igman Burch University – OKK Čelik  80:78 (12:17), (21:19), (26:17), (21:25);

Sastav OKK Čelik i poeni:

Armin Avdibegović (cap) 19, Muhamed Gak 6, Denis Halilović 2, Mirza Keso 18, Kerim Dragolj 8, Kenan Fajković, Adi Bambur 4, Imran Porča, Anes Podojak 14, Namik Varupa 7 poena + 10 skokova, Adis Zec, Vildan Hodžić. (Trener Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 19, Mirza Keso 18, Anes Podojak 14 poena.

Najviše koševa za Igman Burch Un. postigli su: Alen Mustafić 22 poena + 10 skokova, Kenan Arslanović i Vedad Agić po 13, te Asim Ahmedić 12 i Ermin Tarčin 10 poena.

Ekipa Igmana u prvenstvu je zabilježila obje pobjede nad Čelikom i ovo je bila prilika za Zeničane da se pokušaju revanširati za poraze u ligaškom dijelu prvenstva. Nažalost i u trećoj utakmici u ovoj sezoni ekipa Igmana je bila uspješnija.

Prvu dionicu su bolje odigrali Zeničani i kroz cijelu dionicu imaju vođstvo do 5 poena, a dionica je završila sa 12:17 za goste iz Zenice.

U drugoj dionici gosti povećavaju prednost i do 8 poena (12:20) i (17:25). I kroz ovu dionicu Zeničani stalno imaju vođstvo, a u finišu dionice domaći smanjuju na -3 poena, 33:36, što je i rezultat na poluvremenu utakmice.

Gosti trojkom Muhameda Gaka otvaraju treću dionicu, ali domaći uzvraćaju sa mini serijom od 6:0 i rezultat je izjednačen na 39:39. U 26.minuti domaći imaju prvo vođstvo na utakmici od 44:41. U narednim minutama domaći povećavaju prednost na 51:44 i prednost održavaju i povećavaju (59:50). Na kraju treće dionice je 59:53 za domaće košarkaše, koji su istu dobili sa 26:17.

U zadnjoj dionici Zeničani se približavaju na zaostatak od -1 poen (65:64) i (68:67), a na 1,47 minuta do kraja rezultat je 73:71. Na 1,21 minut domaći idu 75:71, Mirza Keso smanjuje iz slobodnog bacanja na 75:72. Slijedi 77:72, 77:74 na 37 sekundi do kraja preko Kerima Dragolja. Na 27 sekundi Mirza Keso pogađa 2 slobodna bacanja i rezultat je 77:76, zatim domaći preko Agića pogađaju 2 slobodna bacanja na 10 sekundi do kraja (79:76). Namik Varupa pogađa za 79:78 na 5 sekundi ko kraja. Domaći pogađaju jedno slobodno bacanje za konačnih 80:78, s tim da je Muhamed Gak šutirao trojku u zadnjoj sekundi, ali nažalost nije pogodio.

U drugoj polufinalnoj utakmici igrali su u Donjem Vakufu: PROMO DONJI VAKUF – TURBINA 88:71.