Medalje za takmičarke Ski kluba “ZE- 2010” na Jahorini

Od 16. do 19. marta na Jahorini su održana takmičenja koja su označila kraj ovogodišnje takmičarske skijaške sezone u BIH. Članice skijaškog kluba “ZE-2010”, Dajra Duraković i Taira Šahbazović sezonu su okončale na najbolji mogući način.

Juniorska reprezentativka BIH, Dajra Duraković, prvog dana na Otvorenom prvenstvu Republike Srpske u kategoriji U-14 osvojila je prvo mjesto u slalomu. Drugog dana mlada zeničanka je na Državnom prvenstvu osvojila zlatnu medalju u istoj disciplini.

Njena klupska kolegica Taira Šahbazović u kategoriji U16 izborila je srebrenu medalju. U disciplini veleslalom U14 na Državnom prvenstvu Dajra se okitila još jednom zlatnom medaljom.

Ovogodišnju takmičarsku sezonu najbolja mlada bh. skijašica Dajra Duraković okončala je još jednom zlatnom medaljom.

Pobjedila je u veleslalomu na Otvorenom prvenstvu Republike Srpske u kategoriji U14.