Liga ZDK – Pobjeda zeničke Fortune nad brezanskim Rudarom u Zenici

Kantonalna liga ZDK. Odigrane su utakmice 3.kola u Kantonalnoj nogometnoj ligi Zeničko – dobojskog kantona, sezona 2017/2018.

U novoj sezoni ligu sačinjavaju sljedeće ekipe:

Fortuna (Zenica), Nemila, Proleter (Makljenovac), Zmaj (Buzić Mahala), Vis Simm bau (Kosova), Rudar (Breza), Stupčanica (Olovo), Vareš, Novi Šeher, Napredak.(Šije).

U 3. kolu zabilježene su tri domaće pobjede i dva remija. Zenička Fortuna je ostvarila i drugu pobjedu u prvenstvu, ovog puta nad Rudarom iz Breze (3:1) na Kamberovića polju u Zenici. Domaći su postigli golove, ekspresno, u drugom poluvremenu i to u 52., 54. i 57.minuti, a gosti su smanjili vođstvo domaćih u 82.minuti preko Kenana Merdića.