Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. u Francuskoj – BiH – RUSIJA 1:6

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. u Francuskoj – BiH – RUSIJA 1:6  – U 4.utakmici grupe 1 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Francuskoj, danas 05.aprila 2018.godine, u Zenici su igrale ženske nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Rusije. Utakmica je završena ubjedljivom pobjedom reprezentacije Rusije.
REZULTAT: BIH – RUSIJA 1:6 (1:2).

Strijelci: 1:0 Lidija Kuliš u 5′, 1:1 Danilova u 26′, 1:2 Galay u 39′, 1:3 Morozova u 53′ (penal), 1:4 Smirnova u 58′, 1:5 Danilova u 81′, 1:6 Smirnova u 60+2.minuti;

Žuti kartoni: Medić (BiH)

Donosimo osnovne podatke sa utakmice:

Zenica, Stadion u Trening centru reprezentacije; Vrijeme: oblačno i kišovito (+12*C);

Sastavi ekipa:

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović, Šakotić, Amira Spahić, Melisa Hasanbegović (od 82.Kamerić), Aleksić, Medić, Hadžić (od 73.Radeljić), Nikolić, Alisa Spahić, Kuliš, Kršo (od 55.Lihović). (Selektor Samira Hurem).

Rusija: Todua, Akimova, Kozhnikova, Galay, Smirnova, Belomyttseva, Danilova, Shishkina, Ziyastinova, Morozova. (Trener Elena Fomina);

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od Rusije sa 1:6 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Francuska 2019. Ovo je treći poraz naše reprezentacije u ovim kvalifikacijama, uz jednu gostujuću pobjedu u Kazahstanu (0:2).

Počelo je kao iz snova za našu reprezentaciju. Nakon prvog kornera sa desne strane, koji je izvela Lidija Kuliš, lopta je u mreži nakon loše intervencije golmanice Rusije i rano vođstvo od 1:0.

U 19′ dobar šut Ruskinja sa oko 25 metara, ali naš golman Envera Hasanbegović krajnjim naporom izbija loptu u korner. 25.minut donosi gužvu u našem šesnaestercu, ali naša golmanica hvata loptu.

Na 1:1 izjednačila je Danilova u 26′ nakon slabe intervencije naše odbrane, ona je ubacila loptu u gol sa 7 metara. Amela Kršo je u šansi u 29.minuti, ali sa peterca brani golmanica gošći.

Preokret u rezultatu je u 39′ preko Galay nakon jedne dubinske lopte, koja je prošla kroz našu zadnju liniju i došla do usamljene Galay i ona postiže vodeći gol za Rusiju za vođstvo od 1:2.

Pokušala je Lidija Kuliš u 42′, ali je njen udarac izblokiran, a lopta je išla u prazan gol.

Ruskinje bolje otvaraju drugo poluvrijeme i nakon jednog duela u našem šesnaestercu u 53′ dosuđen je jedanaesterac za Rusiju, koji Morozova pretvara u gol za povećanje vođstva na 1:3.

Dobar šut Milene Nikolić u 57′ sa oko 15-ak metara, ali po sredini gola gdje se odlično postavila golmanica Rusije.

Na 1:4 povećala je Smirnova u 58′ nakon jedne dubinske lopte od Morozove i lako je savladala našu nemoćnu golmanicu, pred koju je Smirnova izašla sama.

Ponovo je u šansi Milena Nikolić u 71′, ali je njen šut sa nekoliko metara iskosa izblokiran, nakon što je prošla i golmanicu Rusije. U 80′ velika šansa za Smirnovu, ali iz povoljne pozicije šutira pored našeg gola.

Peti gol Ruskinje postižu u 81′ nakon centaršuta sa lijeve strane na drugu stativu do usamljene Danilove, kojoj nije bilo teško pogoditi za visokih 1:5.

Konačan rezultat od 1:6 za Rusiju, svojim drugim golom na utakmici, postavlja Smirnova u 90+2.minuti.

Naša reprezentacija u utorak 10.4.će odigrati još jednu utakmicu u Zenici, a protivnik izabranicama Samire Hurem bit će selekcija Engleske.