Kumite i Nico uspješni u Vogošći

U nedjelju 17.5.2015.g. su takmičari Karate kluba “Kumite” i Karate kluba “Nico” iz Zenice učestvovali na 13. Karate kupu ” STARI GRAD OPEN 2015″. Turnir je održan u Vogošći u organizaciji Karate kluba “Stari grad” iz Sarajeva, a na istom je učestvovalo 549 takmičara iz 31 kluba iz cijele BiH.

Za Karate klub “Kumite” je nastupilo pet takmičara od kojih je troje osvojilo medalje:
Amina Mucić je osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju u disciplini Kate pojedinačno, u kategoriji djevojčice 10 godina.
Hamza Husaković i Edi Malkoč su osvojili bronzane medalje u Katama pojedinačno u kategoriji dječaci 10-11 godina, jedan u drugom, a drugi u trećem novou. Ekupu je predvodio trener Elvir Huseinspahić koji je pohvalio nastupe svojih takmičara i čestitao im na postignutim rezultatima.

Za Karate klub “Nico” je nastupio jedan takmičar, Santino Todorović, i osvojio je treće mjesto u Katama pojedinačno u kategoriji 9 godina dječaci. Ovog takmičara je predvodio trener Fahrudin Muratović.

U nastavku takmičarske sezone ova dva kluba planiraju učešće na još nekoliko domaćih takmičenja, kao i na Međunarodno takmičenje u Bibinju kod Zadra gdje ovi klubovi već četvrtu godinu bilježe karate nastupe uz trodnevno mini ljetovanje na moru.