Košarkašice Jumpera osvojile seniorski Kup ZDK za 2023.

U zeničkoj gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ odigrano je finale seniorskog Kupa Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) za 2023. godinu, u kojem su se sastale dvije zeničke ekipe, u gradskom derbiju, KK Jumper i KŽK Čelik BH Telecom, učesnice prvenstva bh. lige pred oko 500 gledalaca.

Zasluženu pobjedu su ostvarile košarkašice mlađeg zeničkog ligaša KK Jumper i tako se revanširale za poraz u prvenstvu prije nešto manje od mjesec dana.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama.

KK Jumper – KŽK Čelik BH Telecom 72:58  (14:12), (17:10), (20:22), (21:14);

Utakmicu su dosta bolje otvorile košarkašice Jumpera koji su na samom početku napravile seriju i odvojile se na više od dva posjeda razlike. Ipak, krajem prve četvrtine Čelik se vraća u rezultatski egal.

Druga četvrtinu su bolje otvorili “domaćini” i došli su do prve dvocifrene razlike tokom drugog perioda. Imale su i 10 poena prednosti (28:18), a četvrtina je završila sa 17:10, pa je na poluvremenu 31:22 za Jumper.

U trećoj četvrtini Jumper ima prednost od 11 poena (41:30), ali onda Čelik serijom od 2:12 stiže samo na poen zaostatka (43:42), U posljednjim minutama Jumper ponovo konsoliduje svoje redove i četvrtina završava sa 20:22 za Čelik, te je na kraju tri četvrtine utakmice 51:44 za Jumper.

Posljednju četvrtinu košarkašice Jumpera su odigrale i ponajbolje, povečale prednost i do 14 poena (60:46) i nisu dozvolile više da njihova prednost padne ispod 10 poena. Završilo je sa 14 poena prednosti za Jumper, 72:58, potpuno zasluženo.

Najbolje u ekipi Jumpera su bile Elma Feukić sa 23 poena uz koje je imala pet asistencija, Aleksandra Begenešić sa 19 poena i 16 skokova i Adna Omerdić sa 14 poena.

Kod KŽK Čelik ponajbolje su bile SAra Heljić sa 17 i Ajla Selimović sa 14 poena.

Ovom pobjedom u finalu, košarkašice Jumpera su osvojile Kup ZDK za 2023.godinu.