Košarkašice Čelika visoko porazile ekipu Mladog Krajišnika

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici. Početak u 18 sati. Gledalaca oko 120.

U utakmici 10. kola bh. košarkaške Lige 12 za sezonu 2019/2020, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Mladi Krajišnik iz Banja Luke. Pobjedu u ovom susretu starih rivala ostvarila je domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Mladi Krajišnik 76:50  (22:15), (25:7), (14:12), (15:16);

Sudije su bile: Mila Čavara, Ivan Jurić i Dženan Hasić, delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Anida Ćorović (cap) 19, Nedžla Kovačević 24 p.+11 skokova, Sedina Halimić 4, Ajša Mulić 5, Amila Husejnović 7, Džejlana Indžić, Merjem Sinanović, Amina Ćehajić, Ajla Selimović 17 p. +13 skokova, Emana Pašalić. (Trener Aida Kalušić, pomoćni trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Nedžla Kovačević 24, Anida Ćorović 19, Ajla Selimović 17 poena;

Kod Mladog Krajišnika najefikasnije: Milena Rađenović 21, Anđela Kremenović 16;

Mlade košarkašice Čelika zabilježile su osmu pobjedu, a sedmu uzastopnu u ovom prvenstvu, nakon današnje pobjede nad ekipom Mladog Krajišnika iz Banja Luke.

Inače, ekipa Mladog Krajišnika je, zbog neizmirenih obaveza prema KS BiH, prije četiri kola bila izbačena iz lige, ali su ove sedmice neočekivanom odlukom KSBiH vraćeni u takmičenje.

Samo u prvih nekoliko minuta igralo se koš za koš, a nakon toga košarkašice Čelika stiču prednost i do kraja prve dionice je 22:15. U drugoj dionici potpuna dominacija domaćih, koje ovu dionicu otvaraju serijom od 10:0  i na semaforu je rezultat 32:15. Na kraju druge dionice je rezultat 25:7, a na poluvremenu 47:22.

Tokom treće dionice domaće idu i na + 30 poena (56:26), što je i najveća prednost na utakmici, a ova dionica je završena rezultatom 14:12, tj. na kraju tri četvrtine utakmice je 61:34.

U zadnjoj dionici trenerica Aida Kalušić uvodi nekoliko mlađih igračica sa manjom minutažom, koje su uspjele da održe stečenu prednost iz ranijeg perioda utakmice, iako su gošće iz Banja Luke četvrtu dionice dobile sa 15:16. Na kraju je završilo + 26 poena za Čelik (76:50), uvjerljivih i potpuno zasluženih.

Sve igračice iz oba rostera ekipa su dobile priliku da nastupe u večerašnjem duelu.

Double – double učinak kod Čelika imale su Nedžla Kovačeviš sa 24 poena i 11 skokova i Ajla Selimović, 17 poena i 13 skokova.

U narednom 11. kolu košarkašice Čelika gostuju kod ekipe Leotar 03 iz Trebinja.