Košarkašice Čelika osvojile seniorski Kup ZDK za 2020. godinu

Košarkašice Čelika osvojile seniorski Kup ZDK za 2020. godinu – U zeničkoj gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ odigrano je finale seniorskog Kupa zeničko-dobojskog kantona (ZDK) za 2020.godinu, u kojem su se sastale dvije zeničke ekipe KK Jumper i KŽK Čelik, učesnice prvenstva bh. lige. Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa.

Nakon dosta izjednačene utakmice pobjedu su ostvarile nešto iskusnije košarkašice Čelika, nad mlađim prvoligašem i debitantom u bh.ligi, Jumperom.

Rezultat. KK Jumper – KŽK Čelik 61:67 (14:21), (14:22), (16:10), (17:14);

Sudije su bili Dženan Hasić, Amer Bambur i Aldin Dedić;

Sastavi ekipa, poeni, najviše skokova:

KK Jumper:

Edina Duganhodžić, Farah Džuherić 7, Amna Kahrić (cap) 10, Amila Kahriman 15, Amna Isaković 15, Dalila Bilić, Suana Bašić, Emira Šehić, Arduana Delić 7 p. + 11 skokova, Adna Omerdić 5, Sajra Huskanović, Lamija Kahriman 2. (Trener Vedran Kulalić, pom. trener Almir Omerčević);

KŽK Čelik:

Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović 2, Sajra Ćajić 5, Emana Pašalić, Nedžla Kovačević (cap) 27, Ajla Selimović 13 p. + 15 skokova, Almedina Ahmić, Ivana Branzovski 10, Sedina Halimić 6, Ajša Mulić 4. (Trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Jumper: Amila Kahriman i Amna Isaković po 15 p., te Amna Kahrić (cap) 10 poena.

Kod Čelika dvocifrene su bile Nedžla Kovačević (cap) 27, Ajla Selimović 13 i Ivana Branzovski 10 poena.

Sinoć se u gradskoj Areni u Zenici odigrao finalni susret seniorskog Kupa ZDK za 2020. godinu u kojem su se sastale dvije zeničke ekipe KK Jumper i KŽK Čelik. Obje ekipe su učesnice prvenstva bh. lige za sezonu 2020/2021.

Prve dvije četvrtine dobile su košarkašice Čelika i to sa 21:14 i 22:14, pa je na poluvremenu bilo 43:28 za Čelik. Treću četvrtinu dobio je Jumper sa 16:10, pa je na kraju tri četvrtine utakmice prednost Čelika smanjena na devet poena zaostatka (53:44).

I zadnju četvrtinu dobile su košarkašice Jumpera sa 17:14, te je konačan rezultat na kraju bio 67:61 za Čelik.