Košarkašice Čelika korak bliže tituli

7.KOLO „LIGE 6“ ZA PRVAKA BIH – MINIMALAN PORAZ ČELIKA U DERBIJU SEZONE. ČELIK NA KORAK DO TITULE – ŽKK PLAY OFF HAPPY- KŽK ČELIK 76:75
Dvorana Skenderija u Sarajevu.  Početak u 18:00 sati;
Uokviru 7. kola „Lige 6“ za prvaka BiH, sezona 2014/2015, danas su u sarajevskoj dvorani Skenderija igrale domaće košarkašice ŽKK Play off Happy i KŽK Čelik iz Zenice. U derbiju kola „pirovu“ pobjedu ostvarile su domaće košarkašice Play offa. Zašto pirovu, jer je u Zenici Čelik slavio sa 72:66.

(Trener Slobodan Kecman, pomoćnici: Amra Mehmedić i Almir Šišić);

ŽKK PLAY OFF: Galušić, Babić 20, Džinić 10, Azinović, N. Delić 11, Čeremidžić, Starčević, Marković, A. Delić 21, Radosavljević, Ćato, Džebo 14. (Trener Goran Lojo);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Nataša Popović i Aldijana Iriškić po 15, te Irma Rahmanović i Aida Kalušić po 12 poena; Nataša Popović double-double učinak od 15 poena i 12 skokova;
Kod Play off  Happy najefikasnije:Anđela Delić (21), Nikolina Babić (20) i Nikolina Džebo (14) poena;

Aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine, košarkašice zeničkog Čelika „poražene“ su u derbiju 7.kola i derbiju cijele sezone „Lige 6“, igranom u sarajevskoj dvorani Skenderija protiv domaće ekipe Play off Happy (76:75).
Prvu dionicu dobijaju domaće sa 22:18, koje su povele sa 4:0, te i u finišu prave mini seriju od 6:0. U većem dijelu prve dionice ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Čelik je vodio 6 puta u ovoj dionici.
U drugoj dionici  domaće odlaze na + 7 poena (27:20) u 15.minuti, ali gošće stižu na 27:26 koševima Aldijane Iriškić. Do kraja ove dionice Zeničanke pojačavaju i ovu dionicu dobijaju sa 16:20, tako da se na poluvrijeme odlazi sa neriješenim rezultatom od 38:38.
U 23.minuti rezultat je 45:41 za domaće. Od tog rezultata Zeničanke prave seriju od 0:11 i prelaze u najveće vođstvo na utakmici (45:52), a na kraju treće dionice je + 6 poena za gošće (48:54).
U zadnjoj dionici gošće zadržavaju vođstvo do 2,54 minute do kraja, kada domaće, nakon dužeg vremena, prelaze u vođstvo (67:65). Na 50 sekundi do kraja utakmice bilo je velikih + 5 poena za domaće, ali su Zeničanke preko Nataše Popović i Irme Rahmanović smanjile na 75:74. Na 5 sekundi do kraja domaće prave ličnu grešku, a Aldijana Iriškić pogađa jedno slobodno bacanje za 76:75. Drugo slobodno bacanje Iriškić namjerno promašuje da ne bude neriješeno na 2 sekunde do kraja i da se ne bi igrao produžetak.
Ovo je bio i konačan rezultat, 76:75 za Play off, što za Čelik znači kao pobjeda, jer su u Zenici bili bolji od Play offa za + 6 poena (72:66).