Kompletirano treće kolo Druge lige FBiH, grupa Centar, visoka pobjeda Nemile u Usori

Proteklog vikenda, 02./03.septembra 2023.godine, odigrane su utakmice 3. kola u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, grupa Centar, u kojoj nastupa i devet klubova iz Zeničko-dobojskog kantona, među kojima je i NK Nemila iz istoimenog mjesta.

Domaće ekipe zabilježile su četiri pobjede, gostujuće jednu, a tri utakmice su završene neriješeno.

Ilijaš: NK Ilijaš – FK Rudar (B) 1:1

Novi drugoligaš NK Nemila iz istoimenog mjesta, trenera Aidina Mahmutovića, ostvarila je visoku pobjedu od 0:5 na gostovanju u Usori kod NK Usora na stadionu Žabljak. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0, a u drugom poluvremenu nogometaši Nemile su potvrdili visoku formu i postigli pet golova od 62′ do 84′ za konačan rezultat od 0:5.

Strijelci za Nemilu bili su: Besim Kolić u 62′, Nudžeim Imamović (2x) u 65′ i 84′, Anel Dedić u 72′ i Alem Kadić u 75′.

Nakon tri odigrana kola Nemila je na 6.mjestu tabele sa šest bodova, koliko ima i Famos na petom mjestu. Četiri prva mjesta zauzimaju Baton, „Žepče 1919“, Natron i Moščanica, sa po sedam bodova, a na začelju tabele je NK Moševac bez bodova.

U narednom 4.kolu nogometaši Nemile su domaćini ekipi NK Natron iz Maglaja.

Povodom ove utakmice u Usori na oficijelnoj facebook stranici NK Nemila su objavili:

-Kakva utakmica, kakva pobjeda! Golovima Kolića, Imamovića (2x), Dedića i Alema Kadić naš klub stigao je do nove pobjede. Svih pet pogodaka postignuto je u drugom poluvremenu.

Našim igračima i trenerima čestitamo, a domaćinu se zahvaljujemo na gostoprimstvu!