Kompletirano 12.kolo A1 lige KSBiH – OKK Čelik na diobi četvrtog mjesta

Kompletirano 12.kolo A1 lige KSBiH – OKK Čelik na diobi četvrtog mjesta – Proteklog vikenda odigrane su utakmice 12. kola (prvo kolo drugog dijela prvenstva) A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2017/2018, u kojoj nastupa i podmlađena ekipa OKK Čelik iz Zenice. Zenički OKK Čelik je u proteklom kolu zabilježio gostujući poraz na Ilidži od Igmana 60:69. (Link OVDJE). Čelik sada ima skor od šest pobjeda i pet poraza i nalazi se na diobi četvrtog mjesta.

Zeničani su u nastavku prvenstva ostali bez dvojice visokih igrača, Suljića i Halilovića, a klub nije angažovao nijednog novog igrača u ovome prelaznom roku, jer je finansijska situacija u klubu veoma teška. Izabranici Armela Mujakovića odigrali su protiv Igmana dobro prvo poluvrijeme, a onda u trećoj četvrtini potpuno zakazali, zbog malog broja igrača u rosteru, što je jedan od uzroka poraza.

U ovom kolu domaći su zabilježili dvije pobjede, a gosti tri pobjede. Najvredniju pobjedu u ovom kolu zabilježila je ekipa Travnika, koja je pobjedila lidera, Gradinu iz Srebrenika. Učesnici u košarkaškoj A1 ligi KSBiH za sezonu 2017/2018 su sljedeći klubovi: Čelik (Zenica), Turbina (Jablanica), Travnik BT, Promo Donji Vakuf, Iskra (Bugojno), Igman (Ilidža), Gradina (Tešanj), Gradina (Srebrenik), Burch (Sarajevo), Konjic i Radnički (Goražde). Ekipa Lukavac je odustala od takmičenja.

Ove sezone Ligu A1 vodi Regionalni košarkaški savez Zenica.