Karatašica Lana Zakić iz KK Čelik osvojila peto mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu

Lana Zakić iz KK Čelik osvojila peto mjesto – U Beogradu je od 27.do 29.04.2018. održano 23. Balkansko karate prvenstvo za djecu.

Učešće je uzelo 10 zemalja (Turska, Hrvatska, Srbija, Bugarska, Slovenija, Rumunija, Crna Gora, Makedonija, Albanija i Bosna i Hercegovina).

Lana Zakić članica Karate kluba Čelik Zenica je predstavljala Bosnu i Hercegovinu na ovom Balkanskom prvenstvu za djecu, javili su iz KK Čelik Zenica.

-Lana je ostvarila više nego dobar rezultat. Pobjedila je 3 meča (Slovensku,Srbijansku i Bugarsku predstavnicu), a u polufinalu izgubila od Turkinje rezultatatom 14-13. U borbi za bronzanu medalju poražena od reprezentativke Crne Gore, tako da je zauzela visoko peto mjesto.

Nedostatak iskustva na velikim i međunarodnim natjecanjima je Lanu koštao medalje -, kažu u KK Čelik.

Karate klub Čelik Zenica u nastavku sezone obećava još dobrih rezultata.