Kantonalna liga ZDK u nogometu – Odigrano šesto kolo – Pobjeda zeničke Fortune u derbiju

Ove nedjelje, 25.9.2022.godine, odigrane su sve utakmice 6. kola kantonalne lige Zeničko – dobojskog kantona (ZDK), sezona 2022/2023. U 6. kolu domaće ekipe su ostvarile četiri, a gostujuće dvije pobjede.

Evo rezultata 6.kola i strijelci:
Fortuna – Borac Tetovo 3:2 – (Senaid Hercegovac u 21′, Sani Salijević u 32′ i Almedin Pjanić u 62′ za Fortunu/ Nasudin Smriko u 33′ i Jasmin Smriko u 36′ za Borac);
Čelični grad – Proleter 9:1 – (Bernad Imamović u 11′, Hajrudin Čehić u 32′, Avdo Ljevaković, autogol u 44′, Aldin Šišić u 57′ i 89′, Haris Čajlaković u 62′ i 68′, Evhad Vardo u 75′ i Azem Čolaković u 90’+1’/ Mirza Husaković u 86′);
Novi Šeher – Nemila 1:2 – ( Emin Adilović u 65’/ Nudžeim Imamović u 35′ i Ahmed Kadić u 53′);
Pobjeda – Sporting 1:0 – (Danijel Miljić u 83);
Napredak – Liješeva 1:3 – (Arnes Hasanić u 71′ za Napredak / Benjamin Čelebić u 55′, Mahir Bajrić u 58′ i Haris Čelebić u 76′ za Liješevu);
Vareš – Zmaj 4:1 – (Amer Mehmedović u 21′, Tarik Fejzagić, autogol u 24′, Hamza Kemenjaš u 57′ i Eldin Velić u 67′ / Anes Mulahasanović u 49′);

Sa derbi utakmice u Zenici, NK Fortuna – FK Borac Tetovo donosimo kraći izvještaj i foto galeriju.

NK Fortuna – FK Borac Tetovo 3:2 (2:2);

Strijelci: Senaid Hercegovac u 21′, Sani Salijević u 32′ i Almedin Pjanić u 62′ za Fortunu, a Nasudin Smriko u 32′ i Jasmin Smriko u 36′ za Borac;
Utakmica je odigrana na B terenu Kamberovića polja, po oblačnom vremenu, + 19*C, pred oko 80 gledalaca.
Službena lica: Glavni sudija Amir Sinanović (Zenica), pomoćnici A1 Eldin Hibović (Žepče), A2 Amel Starčević (Zavidovići), delegat Esad Mašić (Kosova);

Domaći nogometaši Fortune su krenuli ofanzivno, ali su u šestoj minuti ostali bez kapitena i jednog od najboljih igrača, mladog Tarika Huzbašića, koji je nakon jednog doskoka pred golom gostiju iz Tetova, povrijedio zglob noge. Njega je zamjenio Kerim Šeper. Fortuna dolazi u vođstvo od 1:0 u 21′ preko Senaida Hercegovca. Na 2:0 povećao je Sani Salijević u 32′, ali su gosti iz Tetova smanjili ekspresno na 2:1, u 33′ preko Nasudina Smrike. Nakon tri minute, u 36′, rezultat je izjednačen na 2:2, a strijelac za Borac bio je Jasmin Smriko. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme. Pobjedonosni gol za Fortunu postigao je Almedin Pjanić u 62′ za konačnih 3:2 za Fortunu, koja je ovom pobjedom u derbiju, zadržala vodeće mjesto na tabeli kantonalne lige ZDK. Ovo je bila peta pobjeda u nizu za nogometaše Fortune, trenera Mersida Burekovića. U današnjem derbiju vidjeli smo dopadljiv i borben nogomet dvije veoma kvalitetne ekipe, koje se zasluženo nalaze u vrhu tabele.

Nakon 6. kola na čelu tabele su NK Fortuna sa 15 bodova, a prate je NK Nemila i FK Liješeva iz Visokog sa po 14 bodova. Na začelju je NK Napredak iz Šija bez bodova.