Rukomet

Još jedna gostujuća pobjeda rukometaša ŠR Čelik Junior

Još jedna gostujuća pobjeda rukometaša ŠR Čelik Junior – U Visokom je odigrana utakmica u okviru 17.kola Prve rukometne lige FBiH, grupa Sjever između domaće ekipe RK „Bosna 2“ i zeničke ekipe ŠR Čelik Junior.

U ovoj utakmici pobjedu su ostvarili gostujući rukometaši Čelik Junior, trenera Vladimira Zeljke.

Rezultat: RK Bosna 2 – ŠR Čelik Junior  24:30 (18:14).

Sastav ekipe Čelik Junior i strijelci:

Mirza Mulić, Anes Suljić, Adi Mešinović, Malik Delić, Matej Trezner, Benjamin Muslić 5, Dragan Martinović 7, Omer Suljić 4, Sead Delić, Ajdin Tufekčić, Stjepan Baltić 3, Faris Telalović, Emel Šabić, Edin Bajramović 11, Demir Šabanović, Džan Čeljo. (Trener Vladimir Zeljko).

Najefikasniji kod ŠR Čelik Junior bili su: Edin Bajramović 11, Dragan Martinović 7 i Benjamin Muslić 5.

Kod RK Bosna 2 najefikasniji Emrah Jamaković sa 10 golova.

Mlada ekipa ŠR Čelik Junior ostvarila je i četvrtu pobjedu zaredom u drugom dijelu prvenstva. Nakon domaće pobjede u 14.kolu protiv Bosne TS iz Tešnja (33:24), gostujuće u 15.kolu u Kaknju (30:39), domaća pobjeda u 16.kolu protiv ekipe Lukavca (38:22), te gostujuća pobjeda u 17.kolu u Visokom protiv „Bosne 2“ 24:30.

Povodom nove pobjede u Visokom iz ŠR Čelik Junior su nam saopštili sljedeće:

– Čelik Junior nastupio bez dva povrijeđena igrača, standardna u prvoj postavi: Amar Kobilica i Edhem Grabus. Drugo poluvrijeme na razini „bundesligaških“ utakmica. Za 22 minuta Čelik Junior primio samo dva gola. Edin Bajramovic je bio neprikosnoven. Benjamin Muslić i Omer Suljić odigrali odličnu partiju. Svi najmlađi igrači ekipe (16 godina) upisali minutažu i opravdali povjerenje trenera, kao i u svim dosadašnjim utakmicama. Golmani Mirza Mulic i Ajdin Tufekčić zaključali gol za domaćina u drugom poluvremenu, – kazali su nam iz ŠR Čelik Junior.

Nakon 17 odigranih kola rukometaši Čelik Juniora se nalaze na trećem mjestu tabele sa omjerom od 14 pobjeda i dva poraza, 42 boda (izvor:Sport DC).

Na čelu tabele je ekipa Krivaje sa omjerom 14/1, 42 boda, druga je Sloboda sa omjerom 14/1, 42 boda.

Na začelju je Bosna TS sa 3 i Sana 7 sa 8 bodova.

Drugi zenički prvoligaš RK Čelik je četvrti na tabeli sa omjerom 11/4, 33 boda  i u 17.kolu ostvario je vrijednu gostujuću pobjedu u Tešnju nad ekipom Bosna TS sa 25:32. Link: https://www.zenicablog.com/rk-celik-donio-bodove-iz-tesnja/

U narednom 18.kolu rukometaši Čelik Juniora su domaćini ekipi Sana 7 iz Sanskog Mosta, dok je RK Čelik, takođe, domaćin ekipi RK Kakanj.